"Progresīvie" jau šodien izvirzīs jaunu Kultūras ministrijas vadītāja kandidātu

Apollo.lv
Partijas "Progresīvie" pārstāvji – Saeimas deputāts Andris Šuvajevs (no kreisās), Saeimas sekretāra biedre Antoņina Ņenaševa, Saeimas deputāts Kaspars Briškens un Rīgas domes deputāts Edmunds Cepurītis ierodas uz tikšanos, kurā "Jaunās vienotības", Zaļo un zemnieku savienības un "Progresīvo" veidotā topošā koalīcija sāks jaunās valdības deklarācijas veidošanu.
Partijas "Progresīvie" pārstāvji – Saeimas deputāts Andris Šuvajevs (no kreisās), Saeimas sekretāra biedre Antoņina Ņenaševa, Saeimas deputāts Kaspars Briškens un Rīgas domes deputāts Edmunds Cepurītis ierodas uz tikšanos, kurā "Jaunās vienotības", Zaļo un zemnieku savienības un "Progresīvo" veidotā topošā koalīcija sāks jaunās valdības deklarācijas veidošanu. Foto: Evija Trifanova/LETA

Vērtējot kultūras ministres Agneses Loginas paziņojumu par atkāpšanos no amata, "Progresīvo" Saeimas frakcija izvirzīs amata kandidātu 17. jūnijā, informē partija.

"Vispirms gribu pateikties Agnesei Loginai par darbu Kultūras ministrijā.

Es cienu viņas lēmumu, tāpat atzinīgi vērtēju iestāšanos par kultūras nozares interesēm, studentu aizsardzību, virzību Laikmetīgās mākslas muzeja institūcijas veidošanā, mediju pašnoteikšanās brīvību un mūsu demokrātiskajiem pamatiem.

Šie ir bijuši ilgstoši nerisināti jautājumi, kas beidzot tika ienesti ministrijas dienaskārtībā. Mūsu partija vienmēr ir nākusi ar uzstādījumu mainīt Latvijas politisko kultūru.

Atbildību izvērtēšana, atklātība pret pārstāvēto nozari, neturēšanās pie augstiem amatiem par katru cenu — tā bieži vien nav ierastākā prakse, taču tā ir daļa no mūsu politiskajiem principiem.

"Progresīvie" izvirzīs savu pārstāvi Kultūras ministrijai jau šodien.

Mums ir svarīgi šajā pārejas posmā nodrošināt darbu un nostāju nepārtrauktību, it īpaši sabiedrisko mediju apvienošanā un ministrijas pārraudzībā esošo infrastruktūras projektu uzturēšanā," komentē Andris Šuvajevs, "Progresīvo" frakcijas vadītājs

Kā kritērijus nākamajam ministram Šuvajevs nosauc pieredzi ministrijas darbā, augstu izpratni par kultūras, mediju politikas un integrācijas jautājumiem, kā arī nevainojamu reputāciju.

Frakcija aicinās ar virzīto kandidātu tikties "Jaunās Vienotības" un Zaļo un zemnieku savienības valdības frakcijām, kā arī Saeimas opozīcijas frakcijām.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu