Ēriksens – EURO 2024 vārtu guvējs, kuram 2021. gada čempionātā iestājās klīniskā nāve

Apollo.lv
Kristians Ēriksens.
Kristians Ēriksens. Foto: Reuters/ScanPix

16. jūnijā Dānijas futbolisti startēja 2024. gada Eiropas čempionātā ar neizšķirtu pret Slovēnijas izlasi (1:1). Dāņu vienīgos vārtus guva Kristians Ēriksens – spēlētājs, kuram EURO 2020 noslēdzās priekšlaicīgi sirdslēkmes dēļ.

Dānijas futbola izlases līderis guva savus 41. vārtus valstsvienības rindās spēles 17. minūtē. Ēriksens bija precīzs no tuvas distances. Lai saprastu, kāpēc tie ir īpaši vārti, ir jāatskatās uz 2021. gadā notikušo Eiropas čempionātu.

Dānija sāka EURO 2020 ar spēli pret Somijas izlasi. Kam vajadzēja būt futbola svētkiem, pārtapa pat vienu garu murgu. Pirmā puslaika izskaņā komandas līderis Ēriksens, uzņemot piespēli no auta, pēkšņi saļima un zaudēja samaņu. Pussargs esot uz brīdi bijis pat miris.

Par laimi, mediķiem viņu izdevās atdzīvināt. Ārsti kopumā pie futbolista pavadīja 15 minūtes uz laukuma, pēc tam viņš tika aizvests uz slimnīcu.

Pēc vienas stundas parādījās ziņa, ka Ēriksens ir atguvis samaņu. Pēc pozitīvās vēsts Dānijas futbolisti piekrita atgriezties spēlē, kas noslēdzās ar Somijas uzvaru (1:0).

Ēriksens Eiropas čempionātā vairs nespēlēja, bet dāņi pirmoreiz kopš 1992. gada aizcīnījās līdz pusfinālam.

Uzbrūkošajam pussargam tika implantēts kardioverteris-defibrilators, lai uzturētu nemainīgu sirds ritmu. Ēriksens atsāka treniņus 2021. gada decembra sākumā, bet mēnesi vēlāk pievienojās Anglijas premjerlīgas vienībai "Brentford". 2022. gada martā viņš atgriezās Dānijas izlasē.

Šobrīd Ēriksens pārstāv vienu no pasaules slavenākajiem klubiem Mančestras "United".

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu