FOTO Pamatīgs ķēriens: Muita konfiscē 222 000 nelegālo cigarešu

LETA
Foto: Valsts ieņēmumu dienests

Muitnieki pagājušajā nedēļā kravas vilcienos, kas Latvijā iebraukuši no Baltkrievijas, atklājuši liela apjoma cigarešu kontrabandu - vairākos vagonos bija paslēpti kopumā 11 000 paciņu cigarešu jeb 220 000 kontrabandas cigarešu, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.

Piektdien, 14.jūnijā, Daugavpils preču stacijā, pamatojoties uz skenējuma attēla analīzi, VID Muitas pārvaldes amatpersonas pārbaudīja divus vagonus, ar kuriem bija ievests ftalskābes anhidrīds. Zem šī vielas maisiem bija paslēpti 9000 paciņu jeb 180 000 kontrabandas cigarešu "NZ Gold" un "Queen Superslims" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Savukārt svētdien, 16.jūnijā, Indras muitas kontroles punktā, veicot no Baltkrievijas iebraukušā kravas vilciena kontroli ar tabakas izstrādājumu meklēšanas suni, muitas kinologam radās aizdomas par nedeklarētām precēm vienā no vagoniem. To atverot, muitnieki konstatēja, ka preču transportēšanas iepakojumam piestiprināti cigarešu bloki. Izņemtas 2000 paciņu jeb 40 000 cigarešu "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Valsts budžetā nesamaksātā nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu ir aptuveni 51 500 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesu sākšanu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu