Īsi pirms nāves režisore Zane Kreicberga apprecējās, atklājuši tuvākie (1)

Apollo.lv

14. jūnijā pulka ļaužu atvadījās no teātra režisores, Latvijas Kultūras akadēmijas profesores un skatuves mākslas teorētiķes Zanes Kreicbergas. Pavadot profesori pēdējā gaitā, viņas draugi atklājuši kādu līdz šim nezināmu notikumu, ko viņa atzīmējusi, esot vēl šai saulē. 

Kopš 1999. gada Zane bija attiecībās ar būvinženieri, fotogrāfu un akustiķi Artūru Pērkonu. Viņiem dzimuši dēli Krišjānis un Kārlis Jurģis.

Izdevums "Privātā Dzīve" šonedēļ raksta, ka

Zanes draugi 29. maijā e-pastā saņēmuši ziņu, ka Zane un Artūrs oficiāli nodibinājuši ģimeni. Ziņai bijusi pievienota ģimenes fotogrāfija no slimnīcas pagalma.

Artūrs Pērkons savā "Facebook" kontā arī ir mainījis statusu, norādot, ka precējies ar Zani Kreicbergu.

Kā zināms, Kreicbergas sirds stāja pukstēt naktī uz 11. jūniju, zaudējot cīņā ar smagu slimību.

Zane Kreicberga (1971–2024) strādājusi Latvijas Kultūras akadēmijā kopš 2000. gada, sākotnēji kā skatuves kustības pasniedzēja aktieriem un režisoriem, bet kopš 2010. gada aptverot arī laikmetīgā teātra teoriju un menedžmentu.

Bijusi viena no nu jau leģendārā aktieru un režisoru kursa absolventiem, kas Pētera Krilova un Annas Eižvertiņas vadībā pabeidza Latvijas Kultūras akadēmiju 1997. gadā. Pirms tam Zane bija viena no vadošajām aktrisēm Anša Rūtentāla Kustību teātrī, kā arī piedalījās Māras Ķimeles godalgotajā izrādē "Rutes grāmata" (1994).

Akadēmijā viņa ir veidojusi un vadījusi Audiovizuālās un skatuves mākslas teorijas bakalaura apakšprogrammu kopā ar profesori Ingu Pērkoni, Audiovizuālās un skatuves mākslas un producēšanas bakalaura apakšprogrammu kopā ar lektori Antru Cilinsku un Teātra mākslas maģistrantūras programmu.

Paralēli darbam akadēmijā Zane Kreicerga darbojusies kā Latvijas Jaunā teātra institūta aktivitāšu ierosinātāja un īstenotāja, viena no Starptautiskā Jaunā teātra festivāla "Homo Novus" kuratorēm, daudzu starptautisku projektu vadītāja.

Režisore iestudējusi izrādes Latvijas Nacionālajā teātrī, Liepājas, Valmieras, Latvijas Leļļu, Jaunajā Rīgas teātrī un neatkarīgajā teātrī "Skatuve", vairākas kameroperas, kā arī realizējusi virkni neatkarīgu mākslu sintēzes projektu un koncertu režiju, lielākoties sadarbībā ar Latvijas Radio kori.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām