Atklāta jauna informācija par nelielo lidmašīnu, kas avarēja netālu no Rīgas lidostas

LETA
Netālu no Rīgas lidostas avarējusi neliela "Pilatus" lidmašīna.
Netālu no Rīgas lidostas avarējusi neliela "Pilatus" lidmašīna. Foto: Zane Bitere/LETA

Trešdien nelielā lidmašīna veica avārijas nosēšanos pļavā Imantas mikrorajonā, jo tai beidzās degviela, pirms tika sasniegta Rīgas lidosta, žurnālistiem sacīja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) pārstāvis Aivis Vincevs.

Viņš norādīja, ka trešdien minētā lidmašīna pacēlās no Limbažu lidlauka, lai kopā ar izpletņlēcējiem veiktu lidojumus virs Limbažiem. Lielākā daļa izpletņlēcēju jau bija izleēuši, kad strauji sāka mainīties laika apstākļi. Viens izpletņlēcējs pieņēma lēmumu nelēkt un atgriezties lidostā.

"Ņemot vērā, ka mainījās laika apstākļi, tika pieņemts lēmums veikt nosēšanos alternatīvā  jeb rezerves lidlaukā. Viens no tiem bija Cēsīs, bet arī tur laika apstākļu dēļ nebija iespējams nosēsties. Tādēļ tika pieņemts lēmums lidot uz Rīgas lidostu," teica Vincevs.

Viņš arī skaidroja, ka, iespējams, netika pareizi aprēķināts degvielas daudzums, lai sasniegtu Rīgas lidostu. "Diemžēl, ņemot vēra, ka no Limbažiem līdz Rīgai ir paliels attālums, kaut kādu iemeslu dēļ netika, iespējams, pareizi aprēķināts degvielas daudzums, tādēļ pilots pieņēma lēmumu neturpināt ceļu līdz Rīgas lidostai un nosēšanās notika pļavā," sacīja Vincevs.

Aģentūra LETA novēroja, ka incidents noticis Mārupes novada Babītes pagastā, pie Mežārēm. Blakus ir ciemats Liepezers un Strupu ceļš. Avārijas vieta patlaban ir norobežota.

Šobrīd ir zināms, ka negadījumā ir cietusi viena persona. Pilots nav cietis. Notikuma vietā turpina strādāt glābšanas dienesti. Lidmašīnas pilots ir Latvijas valstspiederīgais, bet cietušais pasažieris - Lietuvas valstspiederīgais. Pasažieris nogādāts ārstniecības iestādē.

Par notikušo izmeklēšanu un ekspertīzi veiks Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs. Vienlaikus biroja Aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Vilis Ķipurs aģentūrai LETA sacīja, ka par izmeklēšanu pagaidām vēl nav nekā komentējama.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu