JV rīt vērtēs Lāces kandidatūru uz kultūras ministres amatu (3)

LETA
Kultūras ministra amata kandidāte, Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre Agnese Lāce.
Kultūras ministra amata kandidāte, Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre Agnese Lāce. Foto: Paula Čurkste / LETA

"Jaunā vienotība" (JV) plāno rīt, 20.jūnijā, lemt par Agneses Lāces kandidatūru kultūras ministra amatam, šodien žurnālistiem pēc pretendentes uzklausīšanas frakcijā sacīja JV Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ainars Latkovskis.

Pēc Lāces uzklausīšanas JV frakcijas sēdē izvērtās visai gara diskusija, un JV vēl plāno noskaidrot koalīcijas abu pārējo partiju deputātu viedokļus, skaidroja Latkovskis.

Tāpat vēl sīkāk jāskaidro JV frakcijas deputātu aktualizētie jautājumi, tajā skaitā, par Lāces pausto nostāju atsevišķās lietās, kad viņa bija pētniece nevalstiskajā sektorā, norādīja JV frakcijas priekšsēdētāja vietnieks. Koalīcijas lielākās frakcijas politiķis norādīja uz pretendentes iespējām šodien medijos plašāk skaidrot savu redzējumu.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija šodien lēmusi atbalstīt Lāces apstiprināšanu kultūras ministra amatā.

ZZS frakcijas priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis žurnālistiem norādīja, ka šodien tikšanās laikā amata kandidāte atbildējusi uz jautājumiem, kas rūp partiju apvienības deputātus, tajā skaitā, par finansējumu pašvaldību pašdarbības kolektīviem, Dziesmu svētku nodrošināšanu, kā arī atbalstu vairākiem muzejiem.

LETA jau rakstīja, ka partija "Progresīvie" pirmdien, 17.jūnijā, valdes un frakcijas kopsēdē nolēma kultūras ministra amatam virzīt pašreizējo Kultūras ministrijas (KM) parlamentāro sekretāri Lāci.

Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Andris Šuvajevs žurnālistiem pauda, ka "Progresīvie" ir pārliecināti, ka Lāce ir piemērota kultūras ministra amatam, pēdējo deviņu mēnešu laikā viņa esot iedziļinājusies "visā nozares specifikā un darbībā". Pēc Šuvejeva vārdiem, izvirzītā kandidāte lieliski spēs pārstāvēt "Progresīvo" vērtības arī turpmāk.

Līdzšinējā kultūras ministre Logina nolēmusi personīgu iemeslu dēļ atkāpties no ministres amata, un šos pienākumus viņa beidza pildīt pirmdien.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Logina sāka pildīt kultūras ministres pienākumus 2023.gada 15.septembrī. Neilgi pēc tam viņas komandai pievienojās Lāce, kļūstot par KM parlamentāro sekretāri.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu