FOTO Policija rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret skinhediem par nacistiskās Vācijas genocīda slavināšanu

Apollo.lv

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde šodien, 19. jūnijā, pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā pret diviem jauniešiem, kas pārstāv skinhedu subkultūru, un tiek turēti aizdomās par vardarbīgu uzbrukumu citam jaunietim un tādām darbībām, kas vērstas uz nacistiskās Vācijas genocīda slavināšanu. Abiem aizdomās turētajiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Jau ziņots, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 5. biroja 1. nodaļa šogad uzsāka kriminālprocesu par to, ka divi skinhedu subkultūras pārstāvji Rīgā, Vērmanes dārzā, nodarīja miesas bojājumus 2002. gadā dzimušam jaunietim. Turklāt, pielietojot vardarbību, lika cietušajam publiski slavināt nacistiskās Vācijas diktatoru Ādolfu Hitleru, proti, veikt nacistu sveicienu ar paceltu roku, sakot: "Lai slava Ādolfam Hitleram!' Šīs darbības tika nofilmētas ar mobilo telefonu, pēc kā video materiāls publicēts saziņas vietnes "Telegram" grupā.

2024. gada 20. aprīlī Valsts policija ciešā sadarbībā ar Valsts drošības dienestu abus aizdomās turētos shinhedu subkultūras pārstāvjus, kuri dzimuši 2005. un 2007. gadā, aizturēja un veica kratīšanas personu dzīvesvietās.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 74.1 panta otrās daļas – par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma publisku slavināšanu vai īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma, tai skaitā PSRS vai nacistiskās Vācijas īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma pret Latvijas Republiku un tās iedzīvotājiem, publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu vai rupju noniecināšanu, ja to izdarījusi personu grupa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz sešiem gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Abi aizdomās turētie ir NS skinhedu pārstāvji, un viņi atbalsta nacionālsociālistisko ideoloģiju (neonacismu), kas ir viens no skinhedu subkultūras virzieniem. NS skinhedu īpašais kults veidojas ap Ādolfa Hitlera personību un dažiem citiem nacionālsociālistiskās kustības līderiem.

Abiem aizdomās turētiem piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

19. jūnijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 5. biroja 1. nodaļa kriminālprocesu nosūtīja Rīgas Austrumu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu