Ceturtdien vairākās Rīgas apkaimēs notiks ielīgošanas pasākumi

LETA
Jāņu pasākums Dzegužkalnā.
Jāņu pasākums Dzegužkalnā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Šodien Rīgā turpināsies ielīgošanas pasākumi, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

No plkst.17 kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā notiks pasākums "Maģiskais Jāņu gaidīšanas laiks."

Šogad ielīgošanas pasākumā par galveno tēmu izvēlēta Jāņu laika maģija, kas nozīmē dažādus rituālus - gan veselības uzturēšanai, gan nākotnes izzināšanai. Ar tautas veselības uzturēšanas zinībām dalīsies pieredzējusi zāļu sieva Līga Reitere, kopā ar folkloristi Baibu Ērgli mācot pīt vainagus un dejot maģisko vainagu deju. Bērniem rotaļas un dejas mācīs "Teikas muzikanti".

Vakara izskaņā uz kultūras pils "Ziemeļblāzma" parka Lielās brīvdabas skatuves kāps grupa "Ducele", iešūpojot visus klātesošos svētku noskaņās. Pasākumu vadīs folkloriste Katrīna Feldmane.

Plkst.19 uz ielīgošanas pasākumu "Skroderdienas būs" pie kultūras centra "Imanta" aicināti tuvējo apkaimju iedzīvotāji.

Pasākuma pirmajā daļā apmeklētājus priecēs Pārdaugavas kultūras apvienības tautas deju kolektīvi "Dejotprieks", "Imanta", "Imantieši" un "Latve". Otrajā daļā dejas uzvedums ar tautas deju ansambli "Lielupe", aktieriem un mūziķiem. Pindacīšas, Bebenes un Tomuļu mātes stāstu palīdzēs izstāstīt ap 150 vairāku paaudžu dejotāji.

Plkst.19 kultūrtelpā "Strops" Bolderājā, Bolderājas filiālbibliotēkas dārzā Gaigalas ielā 3 notiks ielīgošana kopā ar postfolkloras grupu "Rikši".

Vakara iesākumā būs iespēja radošajās darbnīcās izgatavot aproci ar latvju rakstu zīmēm vai iegūt hennas tetovējumu ar paša izvēlētu rakstu zīmi. Vakara turpinājumā varēs baudīt enerģētiskās postfolkloras grupas "Rikši" koncertu ar vasaras saulgriežu tematikā balstītu programmu.

Savukārt orķestris "Rīga" šodien priecēs Rīgas iedzīvotājus un viesus ar dzīvespriecīgu un pozitīvām emocijām piepildītu mūzikas programmu Vecrīgā.

Šogad dažādas populāras un klausītājiem iemīļotas skanēs dārziņā pie Mazās ģildes un Rātslaukumā - iepretim Rīgas domei.

Jāņu ielīgošana notiks arī Ķengaragā, kur plkst.19 kultūrtelpā "Strops", Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolas pagalmā, Prūšu ielā 13B, ielīgošanas pasākumā piedalīsies Siguldas novada Lēdurgas kultūras nama folkloras kopa "Putni".

Lieli un mazi līgotāji kopā ar pasākuma apmeklētājiem varēs doties ielīgošanas svētku rotaļās, dziedāt Jāņu dziesmas, dejot dančus un spēlēt spēles.

Kormūzikas cienītājiem Šodien no plkst.19 koncertzālē "Ave Sol", izskanēs vasaras saulgriežu koncerts "Tev paredzēta saule. Vasarīga". Koncertā piedalīsies Rīgas kamerkoris "Ave Sol".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu