Sabiedroto iznīcinātāji pacēlušies saistībā ar okupantu uzbrukumu Ukrainai (7)

Apollo.lv
Foto: AFP/SCANPIX

Polijas un sabiedroto kaujas lidmašīnas pacēlušās saistībā ar Krievijas uzbrukumu Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai, vēsta "Ukrainska Pravda". 

Polijas bruņoto spēku operatīvā pavēlniecība platformā "X" ziņo, ka poļu un sabiedroto lidmašīnas lido Polijas gaisa telpā. 

"Šonakt novērota intensīva Krievijas tāla darbības rādiusa lidmašīnu darbība, kas saistīta ar spārnoto raķešu, bezpilota lidaparātu "Shahed" un ballistisko ieroču palaišanu uz mērķiem Ukrainas rietumu daļā."

Pavēlniecība paziņoja, ka "ir uzsākti visi nepieciešamie pasākumi, lai nodrošinātu Polijas gaisa telpas drošību" un ka tā "pastāvīgi novēro situāciju".

Lidmašīnas atgriezušās bāzē pirms pulksten 6.00 no rīta.

Polija bieži reaģē uz plašiem Krievijas gaisa uzbrukumiem Ukrainas teritorijā, gaisā paceļot iznīcinātājus. 

Jau ziņots, ka Krievija naktī uz sestdienu veikusi plašu uzbrukumu enerģētikas infrastruktūrai valsts rietumos un dienvidos.

"Tika bojātas elektropārvades sistēmas uzturētāja "Ukrenergo" iekārtas objektos Zaporižjas un Ļvivas apgabalos," paziņoja Enerģētikas ministrija, piebilstot, ka Zaporižjas apgabalā ievainoti un hospitalizēti divi darbinieki.

Ministrija norādīja, ka šis bija "astotais masveida kombinētais uzbrukums enerģētikas infrastruktūras objektiem" pēdējo trīs mēnešu laikā.

Mēnešiem ilgie Krievijas triecieni Ukrainas enerģētikas objektiem ir iznīcinājuši pusi no Ukrainas elektroenerģijas ražošanas jaudas, šomēnes paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Prezidents šonedēļ paziņoja, ka visām Ukrainas slimnīcām un skolām pēc iespējas ātrāk jātiek aprīkotām ar saules baterijām. "Mēs darām visu, lai Krievijas mēģinājumi šantažēt mūs ar siltumu un elektrību ciestu neveiksmi," viņš piebilda.

Ukrainas energouzņēmuma DTEK vadītājs Maksims Timčenko brīdināja, ka Ukrainai "šoziem draud nopietna krīze", ja Rietumu sabiedrotie nesniegs militāru palīdzību energotīklu aizsardzībai.

Zelenskis vairākkārt ir aicinājis Ukrainas sabiedrotos nosūtīt vairāk pretgaisa aizsardzības sistēmu, lai aizsargātu valsts vitāli svarīgo infrastruktūru.

Baltais nams ceturtdien paziņoja, ka Savienotās Valstis nolēmušas novirzīt Ukrainai visas pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot" raķetes, ko citas valstis pasūtījušas no ražotāja. Zelenskis platformā "X" paziņoja, ka ir ļoti pateicīgs ASV par šādu soli. "Šīs papildu pretgaisa aizsardzības spējas aizsargās Ukrainas pilsētas un civiliedzīvotājus," norādīja prezidents.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu