Karsts, saulains un sauss. Sinoptiķi nāk klajā ar prognozi jūnija pēdējām dienām

Apollo.lv
Peldēšana. Ilustratīvs attēls.
Peldēšana. Ilustratīvs attēls. Foto: Bearok/Shutterstock

Šajā nedēļā atmosfēras spiediens paaugstināsies, nokrišņi mitēsies un bieži spīdēs saule. Ieplūstot siltākai gaisa masai, gaisa temperatūra dienās vietām varētu paaugstināties līdz pat +30 grādiem, vēsta Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Visas šīs darba nedēļas garumā laika apstākļus ietekmēs anticiklona darbība.

Mākoņi izklīdīs un lielākajā daļā gaidāms sauss un saulains laiks, kā arī, pūšot lēnam vējam, naktī uz otrdienu atsevišķos rajonos sabiezēs migla, dūmaka, apgrūtinot redzamību.

Līdz ar anticiklonu no dienvidiem strauji ieplūdīs siltāka gaisa masa, tādēļ Latvijā atgriezīsies karstums, katru nākamo dienu padarot arvien siltāku.

Rītdien maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +20…+26 grādu robežās, savukārt trešdien un ceturtdien daudzviet tā paaugstināsies jau līdz +25…+29 grādiem, nedaudz vēsākam gaisam, kā ierasts, saglabājoties piekrastes rajonos.

Piektdien gaiss iesils pat līdz +28…+30 grādiem! Naktīs minimālā gaisa temperatūra būs +10…+17° robežās.

Brīvdienās, anticiklona ietekmei mazinoties, mākoņu daudzums palielināsies un vietām gaidāms lietus.

Tomēr brīžiem, debesīm skaidrojoties, uzspīdēs arī saule. Vējš pastiprināsies no dienvidu puses, dažviet Kurzemē brāzmās sasniedzot līdz 14 m/s.

Sestdien karstums vēl saglabāsies mūsu teritorijā, un daudzviet gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +26…+30 grādiem, bet no svētdienas sāks pakāpeniski atkāpties, gaisam dienā iesilstot vairs tikai līdz +22…+26 grādiem.

Nedēļas izskaņā, iespējams, dažviet pieredzēsim arī tropisko nakti, kad nakts gaitā termometra stabiņš nenoslīdēs zem +20 grādu atzīmes.

Uz augšu