VIDEO Maskavā liesmas pārņem biroju ēku. Glābjoties no uguns, cilvēki lec ārā pa logu (1)

Apollo.lv
Foto: EPA/Scanpix

24. jūnija pēcpusdienā astoņstāvu biroju ēkā Maskavas industriālajā  teritorijā izcēlies pamatīgs ugunsgrēks. Bojā gājuši vismaz astoņi cilvēki, ziņo ārvalstu mediji.

Ugunsgrēka cēlonis pagaidām nav zināms.

Kad ugunsdzēsēji ieradās notikuma vietā, ēkas piektais stāvs bija stipri piedūmots.

Līdz pulksten 19.00 pēc Maskavas laika ugunsgrēks bija izpleties līdz pieciem tūkstošiem kvadrātmetru, un ēkā atskanēja sprādziens.

Izskanējuši apgalvojumi, ka ēkā eksplodēja gāzes balons.

Krievijas Ārkārtas situāciju ministrija paziņoja, ka glābšanas darbos un ugunsgrēka dzēšanā iesaistīti vairāk nekā 130 darbinieki. Līdz pulksten 20.00 pēc vietējā laikā ugunsgrēks esot ticis lokalizēts.

"RIA Novosti" avots neatliekamās palīdzības dienestā pastāstīja, ka pilnībā izdeguši četri stāvi un daļa no ēkas konstrukcijas iekšā ir sabrukusi.

Saskaņā ar provizoriskiem datiem ugunsgrēkā gājuši bojā astoņi cilvēki, raksta Krievijas mediji, atsaucoties uz avārijas dienestiem.

Maskavas apgabala gubernators Andrejs Vorobjovs apstiprināja divu cilvēku nāvi, kuri gājuši bojā, izlecot pa logu. Vēl seši miruši, sabrūkot ēkas konstrukcijām.

Pēc gubernatora teiktā, cietuši trīs cilvēki, tostarp divi ugunsdzēsēji.

Viens no cietušajiem smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā. Ugunsdzēsēji saindējušies ar tvana gāzi.

"Telegram" kanālos publicēts video, kurā redzams, kā viens no degošajā ēkā iesprostotajiem cilvēkiem izlec pa logu. Video redzami vēl vairāki cilvēki, bet aiz viņiem spēkā pieņemas liesmas.

Citos kadros redzams, kā cilvēki dūmu pilnajā ēkā izsit logus, lai paglābtos no dūmiem un uguns.

"Telegram" kanāls "Uzmanību, Maskava", atsaucoties uz aculieciniekiem, vēstīja , ka cilvēki, kuri izsita logus, kopš pulksten 14.30 gaidīja glābējus un pēc tam, domājams, pieņēma lēmumu izlēkt pa logu, nonākot bezizejas situācijā.

Ārkārtas situāciju ministrijā pavēstīja, ka izglābts viens cilvēks, bet ēkā varētu būt vēl deviņi cilvēki.

Nav skaidrs, kādam mērķim ēka kalpojusi. Kā norāda Kremļa propagandas medijs "Tass", ēkā savulaik atradās Platāna pētniecības institūts.

Kremlim piederošās elektronikas organizācijas "Ruselectronics" paziņojumā aģentūrai teikts, ka ēka kopš deviņdesmitajiem gadiem ir bijusi privātīpašums.

Tomēr opozīcijas mediji ziņojuši, ka Platāna pētniecības institūts ēkā atradies vēl 2023. gadā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu