Jūnija izskaņā iespējama pirmā tropiskā nakts šovasar

LETA
Bērni atvēsinās Ogres upē.
Bērni atvēsinās Ogres upē. Foto: Edijs Pālens/LETA

Šajā darba nedēļā Latvijā būs saulains un karsts laiks, savukārt nedēļas nogalē iespējams īslaicīgs lietus un gaisa temperatūras pazemināšanās, prognozē sinoptiķi.

Tuvākajās diennaktīs mākoņu būs maz un nokrišņi nav gaidāmi. Lietus un pērkona negaisa varbūtība pieaugs, sākot ar piektdienas pēcpusdienu. Pūtīs lēni vēji, piekrastē gaidāma brīze, savukārt piektdien nedaudz pastiprināsies dienvidu vējš.

Gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies, piektdien sasniedzot +29..+32 grādus, vienīgi dažviet piekrastē termometra stabiņš nepakāpsies augstāk par +25 grādiem. Arī naktis kļūs siltākas, un nakts uz sestdienu, gaisa temperatūrai vietām nenoslīdot zem +20 grādiem, var būt pirmā tropiskā nakts šovasar.

Atbilstoši pašreizējām prognozēm sestdien Latviju šķērsos atmosfēras fronte, vējš iegriezīsies no rietumiem un atnesīs vēsāku gaisu. Prognozes par nokrišņu daudzumu un temperatūras izmaiņām nedēļas nogalē pagaidām vēl ir atšķirīgas.

Ūdens temperatūra gan lielākajā daļā upju un ezeru, gan jūrā šonedēļ pārsniegs +20 grādus.

Saules ultravioletais starojums gaidāms nedaudz lielāks nekā iepriekšējās nedēļās, - dienas vidū nav ieteicams ilgstoši uzturēties tiešos saules staros.

Uz augšu