Melna diena Nīderlandes futbolā – anulē 132 gadus vecas komandas kluba licenci

LETA
Futbola klubs "Vitesse".
Futbola klubs "Vitesse". Foto: vitesse.nl

Nīderlandes futbola federācija (KNVB) otrdien anulēja profesionālā kluba licenci finansiālajās grūtībās nonākušajam klubam Arnemas "Vitesse"

132 gadus vecais Arnemas klubs pagājušajā mēnesī pēc vairāk nekā trīs desmitgadēm izkrita no Nīderlandes augstākās futbola līgas - "Eredivisie".

"KNVB neatkarīgā licencēšanas komiteja anulē futbola kluba "Vitesse" licenci no 9.jūlija," teikts federācijas paziņojumā. "Bankas konta trūkums, auditora trūkums un fakts, ka klubs nespēj iesniegt sabalansētu budžetu, neļauj saglabāt "Vitesse" licenci 2024./2025.gada sezonai."

Nīderlandes mediji jau vairākus mēnešus ziņoja par "Vitesse" finansiālajām grūtībām un KNVB lēmums nav pārsteigums. Tikmēr kluba vadība paziņojusi, ka pašlaik notiekot sarunas par darījumu ar uzņēmēju Gūsu Franki, kurš ar savu Šveicē bāzēto privātā kapitāla uzņēmumu "Axiom" ir visticamākais kandidāts uz kļūšanu par jauno kluba īpašnieku.

Laikraksts "De Telegraaf" vēsta, ka klubam ir vismaz 14,3 miljonu eiro parāds, kas radies pēc neveiksmīga ASV bāzēta investora pārņemšanas piedāvājuma.

"Vitesse" 2017.gadā izcīnīja Nīderlandes kausu, bet par valsts čempioniem komanda nekad nav kļuvusi.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu