SKT izdod Šoigu un Gerasimova aresta orderus

LETA
Papildināts 15:06, 25. jūnijs, 2024
Foto: AP/Scanpix

Starptautiskā Krimināltiesa (SKT) izdevusi Krievijas ģenerālštāba priekšnieka Valērija Gerasimova un bijušā aizsardzības ministra Sergeja Šoigu aresta orderus, otrdien pavēstīja SKT.

Orderi izdoti par iespējamiem kara noziegumiem, kas saistīti ar uzbrukumu veikšanu civilajiem objektiem un pārmērīga nejauša kaitējuma nodarīšanu civiliedzīvotājiem, kā arī par noziegumu pret cilvēci - "necilvēcīgām darbībām" Ukrainā, teikts SKT paziņojumā.

SKT tiesneši norādīja, ka ir "pamatoti iemesli uzskatīt, ka abi aizdomās turētie ir atbildīgi par raķešu triecieniem, ko Krievijas bruņotie spēki veica Ukrainas elektrības infrastruktūrai no vismaz 2022.gada 10.oktobra līdz vismaz 2023.gada 9.martam".

Tiesa norādīja, ka šie triecieni bija "vērsti pret civilajiem objektiem", un pat tad, ja mērķus varētu uzskatīt par militāriem, civiliedzīvotājiem nodarītais kaitējums "būtu nepārprotami pārmērīgs salīdzinājumā ar paredzamo militāro ieguvumu".

Ukraina jau paudusi gandarījumu par šo SKT soli.

"Uz Šoigu un Gerasimovu gulstas individuāla atbildība. Šis ir svarīgs lēmums. Visi tiks saukti pie atbildības par ļaunumu," sociālajos tīklos pauda Ukrainas prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu