Liepājā šodien un rīt norisināsies Latvijas mazākumtautību festivāls

LETA
Liepāja. Ilustratīvs attēls
Liepāja. Ilustratīvs attēls Foto: Schutterstock.com

Liepājā šodien un rīt norisināsies Latvijas mazākumtautību festivāls "Vaļā vērti atslēdziņ'!", pulcējot teju 1500 dalībniekus - dziedātājus, dejotājus, amatniekus, informēja festivāla pārstāve Linda Ertmane.

Divu dienu garumā uz centrālās skatuves Rožu laukumā un citviet pilsētvidē skanēs koncertprogrammas, notiks mākslas darbu izstāde, tērpu skate, svētku gājiens, nacionālo ēdienu degustācijas, lekcijas, meistarklases un citas aktivitātes. Programmā būs iespēja tuvāk iepazīt 16 dažādas mazākumtautības - azerbaidžāņu, baltkrievu, bulgāru, ebreju, gruzīnu, krievu, ķīniešu, itāļu, lietuviešu, moldāvu, poļu, romu, spāņu, pakistāņu, ukraiņu un vācu.

Festivālu atklās dalībnieku gājiens no Jāņa Čakstes laukuma uz festivāla centrālo norises vietu - Rožu laukumu. Divās dienās uz festivāla centrālās skatuves uzstāsies vairāk nekā 90 dažādi mākslinieciskie kolektīvi, apmeklētājus priecējot ar savu kultūru raksturojošām koncertprogrammām. Tāpat dziesmas un dejas būs iespēja vērot arī pilsētvides koncertos - Jāņa Čakstes laukumā, pie "Fazer" pulksteņa, koncertdārzā "Wiktorija" un kultūrvietā "Pegaza pagalms".

Koncertzālē "Lielais dzintars" šodien plkst.16 skanēs instrumentālo ansambļu un orķestru koncerts "Zītarā vērti". Klausītājiem būs iespēja iepazīt Latvijā dzīvojošo mazākumtautību tradicionālās melodijas un to skanējumu, kā arī koncerta izskaņā dzirdēt latviešu mūziku apvienotā tautas instrumentu orķestra, ansambļu, solistu un koru sniegumā. Savukārt plkst.18 uz festivāla centrālās skatuves Rožu laukumā notiks postfolkloras koncerts. Koncertā piedalīsies postfolkloras grupas no Latvijas, kā arī ārzemju viesi - grupa "Airboxes" no Beļģijas un kvartets "Areasud" no Itālijas.

Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē svētdien, 30.jūnijā, plkst.14 kormūzikas koncertā mazākumtautību kori atskaņos gan garīgās mūzikas repertuāru - psalmus, svēto rakstu dziedājumus, gan tautasdziesmas. Festivāla noslēguma koncertprogrammā plkst.17 koncertzālē "Lielais dzintars" uzstāsies folkloras kopas, autentiskās dziedāšanas, vokālie, folkloras un instrumentālie ansambļi, tautas deju kolektīvi un ansambļi, tautas instrumentu orķestris, kā arī koris un individuālie izpildītāji. Noslēguma koncerta laikā notiks arī tautastērpu skate, radot ieskatu katras tautas nacionālo tērpu iezīmēs un valkāšanas tradīcijās.

Festivāla norises laikā Rožu laukumā ikviens interesents aicināts nobaudīt dažādu tautību pārstāvju sagatavoto ēdienu. Pasākumā darbosies arī kafejnīca "Citu tautu virtuve", kurā būs iespēja iegādāties dažādu tautu ēdienus.

Divu dienu garumā Rožu laukumā darbosies amatnieku teltis un ikkatrs aicināts iepazīt dažādus amatus - karošu grebšanu, koka dēlīšu apgleznošanu, tradicionālo salmu leļļu darināšanu, pērļošanu, izšūšanu, rotu veidošanu, pīšanu un citas prasmes. Tāpat festivāla laikā plānotas arī lekcijas un meistarklases.

Koncertzālē "Lielais dzintars" festivāla laikā būs apskatāma mākslas darbu izstāde "Gaismā vērti". Tās mērķis ir atklāt un plašākai sabiedrībai atspoguļot Latvijā dzīvojošo mazākumtautību kopienu meistaru radītās lietišķās mākslas daudzveidību, izceļot dažādu tautu mākslas kopīgās un atšķirīgās tradīcijas.

Latvijas mazākumtautību festivāls norisināsies trešo reizi un tā mērķis ir popularizēt un attīstīt Latvijā dzīvojošo mazākumtautību tradicionālās kultūras mantojumu, mudināt mazākumtautību iedzīvotājus izprast savas kultūras nozīmi Latvijas kultūrvidē un sekmēt starpkultūru mijiedarbību. Latvijā dzīvo vairāk nekā 150 tautību.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu