Latvija ziedos medicīniskās iekārtas Ukrainas bērnu slimnīcai un citām ārstniecības iestādēm

LETA
Slimnīcas palāta. Ilustratīvs attēls
Slimnīcas palāta. Ilustratīvs attēls Foto: Sintija Zandersone/LETA

Turpinot atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju, Latvija ziedos Ukrainai vairākus desmitus mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas, pacienta vitālo parametru monitorus, operāciju galdus, ultrasonogrāfus, defibrilatoru, sirds ritma monitorus, kā arī citu medicīnas aprīkojumu, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).

Ziedojumu saņems Ukrainas Čerņihivas Reģionālā bērnu slimnīca, kas iekārtas izplatīs arī citām Ukrainas ārstniecības iestādēm.

Izvērtējot Ukrainas ārstniecības iestāžu vajadzības, VM ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Nacionālo veselības dienestu un slimnīcām apzināja pieejamos resursus un iespēju palīdzēt Ukrainas stacionāriem un mediķiem ikdienas darbā. Tika secināts, ka nozare pēc Čerņihivas apgabala militārās administrācijas lūguma var piegādāt slimnīcām plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas un pacienta vitālo parametru monitorus, kas ir būtiski veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai.

Ziedot medicīniskās iekārtas Ukrainas slimnīcām atsaucās gan valsts, gan pašvaldību slimnīcas - Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, Daugavpils reģionālā slimnīca, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, Madonas slimnīca, Cēsu klīnika, Bauskas slimnīca un Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs.

Otrdien, 9.jūlijā, piedaloties veselības ministram Hosamam Abu Meri (JV), Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājam Laurim Vidzim, Ukrainas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Latvijā Anatolijam Kucevolam un fonda "Uzņēmēji mieram" direktore Laura Skrodele ziedojuma krava sāks savu ceļu uz Ukrainu.

Publicēta: 08.07.2024 11:18

Marina Latiševa, LETA

© Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu