"Mežonīgs uzbrukums civiliedzīvotājiem." Rietumi nosoda Krievijas raķešu triecienus Ukrainai (3)

LETA
Foto: AP/Scanpix

Rietumvalstis pirmdien nosodīja Krievijas raķešu triecienus Ukrainai, kuros nogalināti vismaz 36 cilvēki un nodarīti postījumi Kijivas bērnu slimnīcai "Ohmatdet" un citiem objektiem, kā barbarisku uzbrukumu civiliedzīvotājiem.

Desmitiem brīvprātīgo, slimnīcas darbinieku un glābēju pārmeklēja bērnu slimnīcas gruvešus, meklējot izdzīvojušos.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Krievija raidījusi desmitiem raķešu uz Kijivu un pilsētām valsts dienvidos un austrumos.

Ukrainas amatpersonas paziņoja, ka 38 spārnoto un ballistisko raķešu triecienos, no kurām ukraiņu zenītartilēristiem 30 izdevās notriekt, ir nogalināti 33 un ievainoti 136 cilvēki. Vēl trīs cilvēki tika nogalināti, Krievijai apšaudot Doneckas apgabala Pokrovskas pilsētu Ukrainas austrumos.

Apšaudē nodarīti postījumi vairāk nekā 50 civilajiem objektiem, tajā skaitā dzīvojamajām mājām, kādai biroju ēkai un divām medicīniskajām iestādēm, tostarp Kijivas bērnu slimnīcai "Ohmatdet", pavēstījis Ukrainas iekšlietu ministrs Ihors Klimenko. Dņipropetrovskas apgabalā krievi noslepkavojuši 11 cilvēkus, tai skaitā vienu Dņipro pilsētā un 10 Zelenska dzimtajā Krivijrihā, Kijivā noslepkavoti 22, bet Pokrovskas pilsētā - trīs cilvēki.

Zelenskis aicināja sarīkot ANO Drošības padomes ārkārtas sanāksmi saistībā ar šo Krievijas uzbrukumu, kā arī mudināja Ukrainas sabiedrotos dot "stiprāku atbildi" uz šo uzbrukumu.

ANO augstais cilvēktiesību komisārs Folkers Tirks nosodīja Krievijas uzbrukumus kā "pretīgus". ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs paziņoja, ka uzbrukums medicīnas iestādēm bijis "īpaši šokējošs".

ASV nosodīja "vēl vienu mežonīgu raķešu uzbrukumu civiliedzīvotājiem", un Eiropas Savienība kritizēja Maskavas "nežēlīgās" darbības.

ASV prezidents Džo Baidens pirmdien apsolīja "jaunus pasākumus" Ukrainas pretgaisa aizsardzības pastipriināšanai. Viņš pavēstīja, ka ASV un sabiedrotās paziņos par jaunu atbalstu Ukrainai NATO samitā, kas šonedēļ notiks Vašingtonā, un raksturoja raķešu triecienus kā "briesmīgu atgādinājumu par Krievijas brutalitāti" karadarbībā Ukrainā.

Francijas Ārlietu ministrija nosauca bērnu slimnīcas bombardēšanu par "barbarisku", un Kanādas premjerministrs Džastins Trudo raksturoja šo uzbrukumu kā "pretīgu".

Kijiva paziņoja, ka bērnu slimnīcai trāpījusi Krievijas spārnotā raķete, kuras sastāvdaļas ražotas NATO dalībvalstīs.

Ukrainas galvaspilsētā tika izsludinātas vienas dienas sēras.

Krievija apgalvoja, ka plašos postījumus Kijivā esot izraisījušas Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmas. Maskava arī apgalvoja, ka tās spēki trāpījuši "nodomātajiem mērķiem", kas esot bijuši tikai aizsardzības rūpniecības un armijas objekti.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu