Skaidro, kāpēc meitenītes izvarotājs drīkst startēt Olimpiskajās spēlēs

Apollo.lv
Stīvens van de Velde (pa labi).
Stīvens van de Velde (pa labi). Foto: AFP/SCANPIX

Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) komentējusi 29 gadus vecā dzimumnoziedznieka Stīvena van de Veldes dalību 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs, ziņo ESPN.

Nīderlandi pludmales volejbolā pārstāvēs Van de Velde, kurš 2016. gadā tika apcietināts par divpadsmitgadīgas meitenes izvarošanu.

"Individuālu sportistu izvēle, kas seko kvalifikācijai, ir katras valsts olimpiskās komitejas atbildība," sacīja SOK pārstāvis, komentējot cilvēku neizpratni par Van de Veldes iekļaušanu Olimpiskajās spēlēs.

ESPN piemin, ka SOK ir tiesības izdot un atteikt ielūgumus noteiktiem sportistiem. Šajā gadījumā Van de Velde nepārkāpj noteikumus, tāpēc viņa nepielaišana olimpiādei ir sarežģīta. 

Tobrīd daudzsološais sportists Van de Velde savu upuri iepazina 2014. gadā sociālajā vietnē "Facebook". Augustā viņš pameta Amsterdamu, lai Anglijas pilsētā Miltonkīnzā satiktos ar mazgadīgo un viņu izvarotu.

Van de Veldem tika atļauts izciest cietumsodu Nīderlandē, kur viņš tika atbrīvots jau pēc 12 mēnešiem. "Vēlos labot visu to absurdu, kas par mani tika sarakstīts, kamēr biju cietumā," viņš sacīja 2017. gadā pēc nākšanas brīvībā.

"Ar nodomu nelasīju neko no tā, bet saprotu, ka sarakstītais bija ārkārtīgi nopietns. Es neesmu briesmonis un pedofils!"

Kopš 2018. gada viņš piedalās starptautiskos turnīros Nīderlandes Olimpiskās komitejas īpašā uzraudzībā. Van de Velde ir saņēmis profesionāla psihoterapeita palīdzību.

"Viņš ir nodemonstrējis cilvēkiem sev apkārt – privāti un publiski – pašapziņu un pārdomas par notikušo," Nīderlandes olimpiskā komiteja pastāstīja BBC.

"Es nevaru izmainīt to, kas notika. Tāpēc man būs jāizcieš sekas," Van de Velde iepriekš sacīja Nīderlandes medijiem.

"Tā bija manas dzīves lielākā kļūda."

2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs Van de Velde piedalīsies kopā ar Metjūzu Imersu. Pāris šobrīd atrodas 11. vietā pasaules rangā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu