Krievijas pirmdienas raķešu uzbrukumā Ukrainai nogalināti 42 cilvēki, tostarp četri bērni

Apollo.lv
Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas raķešu uzbrukumā Ukrainai 8. jūlijā gājuši bojā 42 cilvēki, tostarp četri bērni. Glābšanas operācijas vēl turpinās, ziņo "Ukrinform", atsaucoties uz Ukrainas Nacionālās policijas paziņojumu.

"Vakar viens no Krievijas armijas mērķiem bija bērnu medicīnas iestāde "Ohmatdyt", kurā ārstējās bērni no visas Ukrainas.

Krievijas uzbrukuma rezultātā tika nogalināti divi pieaugušie: ārsts un apmeklētājs.

Vēl 30 tika ievainoti, tostarp 10 bērni. Uzbrukuma seku likvidēšanā bija iesaistīti vairāk nekā 700 policistu, tostarp kinologi, 1. un 2. pulku specvienības, patruļpolicijas darbinieki, izmeklētāji un operatīvie darbinieki, kuri kopā ar glābējiem, Zemessardzi un pilsētas iedzīvotājiem novāca gruvešus, glāba cilvēkus un dokumentēja agresorvalsts noziegumu," teikts Ukrainas Nacionālās policijas paziņojumā.

Video: Krievijas raķešu trieciens Kijivai

Galvaspilsētas Ševčenkivskas rajonā Krievijas armija trāpīja dzīvojamā daudzdzīvokļu mājā, ēkas ieeja tika pilnībā izpostīta. Drupās atrasti 12 iedzīvotāju līķi, tostarp četri bērni vecumā no 8 līdz 14 gadiem, bet vēl 25 iedzīvotāji ievainoti.

Foto: Krievijas raķete trāpa Kijivas bērnu slimnīcai

Dņeprovskas rajonā raķešu triecienā medicīnas centram gājuši bojā deviņi cilvēki un astoņi ievainoti.

Turklāt Dņipro un Krivijrihas pilsētas arī cietušas no Krievijas uzbrukumiem. Trāpīts uzņēmumiem, daudzstāvu dzīvojamai ēkai un degvielas uzpildes stacijai – 11 cilvēki nogalināti un 69 ievainoti.

Kā ziņoja "Ukrinform", 8. jūlija rītā Krievijas armija Ukrainas virzienā izšāvuši 40 dažāda veida raķetes. Masveida raķešu uzbrukums skāra Kijivu, Dņipro, Krivijrihu, Slovjansku un Kramatorsku. Trāpīts dzīvojamām ēkām, infrastruktūras objektiem un "Okhmatdyt" bērnu slimnīcai.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu