Ceturtdien karstumu nomainīs stipras pērkona lietusgāzes

LETA
Cilvēki lietus laikā Brīvības ielā.
Cilvēki lietus laikā Brīvības ielā. Foto: Zane Bitere/LETA

11. jūlijā Latvijā no dienvidrietumiem ieplūdīs mitrāks gaiss, vairāk nokrišņu būs Kurzemē, ļoti stipras pērkona lietusgāzes iespējamas arī valsts centrālajā daļā, brīdina sinoptiķi.

Pirmie lietus mākoņi Kurzemē ieradīsies naktī. Sākot ar ceturtdienas rītu, lietus iespējams arī valsts centrālajā daļā, kur stiprākie nokrišņi prognozēti vakarā. Vietām būs pērkona negaiss un ļoti intensīvs lietus, kas lokāli var izraisīt plūdus. Negaisa laikā dažviet iespējama arī krusa un lielas vēja brāzmas.

Valdošais būs mērens dienvidu, dienvidaustrumu vējš, tā ātrums brāzmās daudzviet sasniegs 13 metrus sekundē.

Latgalē un Vidzemes austrumos ceturtdien gaidāms sauss un saulains laiks; mākoņainākā diena būs Kurzemē.

Gaisa temperatūra naktī noslīdēs līdz +16..+20 grādiem, vietām valsts austrumu daļā - līdz +13..+15 grādiem. Dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +27..+32 grādiem, Kurzemē - līdz +21..+26 grādiem.

Rīgā no rīta un dienā iespējams lietus, bet lielākā nokrišņu varbūtība prognozēta ceturtdienas vakarā. Iespējamas ļoti stipras pērkona lietusgāzes, pastāv arī krusas un spēcīgu vēja brāzmu risks. Pārsvarā pūtīs mērens dienvidu, dienvidaustrumu vējš. Gaisa temperatūra naktī pilsētas centrā nenoslīdēs zem +20 grādiem, maksimālā temperatūra dienā varētu būt +30 grādi.

Uz augšu