Prokremliskajai aktīvistei Jeļenai Kreilei piespriests trīs gadu cietumsods (8)

LETA
Jeļena Kreile
Jeļena Kreile Foto: Paula Čurkste/LETA

Rīgas pilsētas tiesa 10. jūlijā piespriedusi trīs gadus cietumā prokremliskajai aktīvistei Jeļenai Kreilei, kura vairākas reizes savas dzīvesvietas logos izvietojusi Krievijas simboliku un citus karu slavinošus simbolus, noskaidroja aģentūra LETA.

Soda izciešanā ieskaitīja aizturēšanā un apcietinājumā pavadīto laiku, kopumā piecas dienas, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Spriedumu Kreile varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Prokurore debatēs lūdza piespriest Kreilei trīs gadus un sešus mēnešus cietumā. Prokuratūrā aģentūrai LETA norādīja, ka prokurore ar spriedumu apmierināta un protestu neiesniegs.

Sieviete apsūdzēta par to, ka publiski slavināja un attaisnoja Krievijas veiktos noziegumus pret mieru un kara noziegumus Ukrainā, kā arī PSRS īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara noziegumu izdarīšanu Latvijā, aģentūru LETA iepriekš informēja prokuratūrā.

Saskaņā ar apsūdzību sieviete no 2023.gada 7.marta līdz 2023.gada 15.jūnijam, nolūkā publiski paust savu atbalstu Krievijai, savas dzīvesvietas logos izvietoja paštaisītu Krievijas karogu ar uzrakstu "Dievs sargā Latviju", paštaisītu Krievijas karogu bez uzraksta, kā arī paštaisītu Krievijas karogu ar uzrakstu "Путин мой друг" (Putins mans draugs).

Tāpat sieviete izvietoja secīgi baltas, zilas un sarkanas krāsas līmlentes, attēlojot Krievijas karogu, kā arī sarkanas krāsas apliecību uz kuras redzams Krievijas ģerbonis un uzraksts "МВД России" (Krievijas Iekšlietu ministrija).

Tāpat viņa izvietoja fotogrāfiju, kurā attēlotas četras sievietes, no kurām vienai mugurā bijusi sarkanas krāsas kleita ar PSRS simboliku - sirpi un āmuru. Tāpat fonā bija novietots auduma gabals, kurā secīgi attēlotas krāsas - balta, zila un sarkana, attēlojot Krievijas karogu.

Apsūdzētā, apzinoties, ka Krievija veic plaša mēroga iebrukumu Ukrainas teritorijā, publiski pauda atbalstu šīs agresora valsts pārvaldei, kā arī ar savām darbībām slavināja un attaisnoja šīs agresora valsts īstenotos noziegumus.

Apsūdzētā sieviete savu vainu viņai inkriminētajā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzīst.

Maija beigās Rīgas pilsētas tiesai nodota vēl viena krimināllieta, kurā apsūdzēta Kreile. Saskaņā ar apsūdzību Kreiles dzīvesvietā uz logiem bija izvietots audums ASV karoga krāsā, bet uz auduma fona fotoattēls ar diviem cilvēkiem PSRS armijai līdzīgos formastērpos, kā arī PSRS karogam līdzīgs attēls. Lietas izskatīšanas datums patlaban nav nozīmēts, noskaidroja aģentūra LETA.

Jau ziņots, ka pērn rudenī citā krimināllietā Rīgas pilsētas tiesa Kreilei par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošanu piespriedusi nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu.

Spriedums tika pārsūdzēts un to būs jāskata Vidzemes apgabaltiesā 11.septembrī plkst.10.

Kreile daudzkārt konstatēta publiskās vietās un publiskos pasākumos, nēsājot pleca somu ar simbolu "Z", kas Krievijas propagandas resursos tiek izmantots kā atbalsta simbols Krievijas sāktajai karadarbībai Ukrainā.

Tāpat persona pie Krievijas vēstniecības Rīgā pauda atbalstu agresorvalstij laikā, kad tur norisinājās pret Krievijas sākto karu Ukrainā vērsta protesta akcija. Persona regulāri veikusi arī citas provokatīvas darbības, kas vērstas uz Krievijas agresijas slavināšanu un attaisnošanu.

Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica" iepriekš vēstīja, ka Kreile ir mājsaimniece, kura dzimusi un augusi Latvijā, bet latviski zinot pāris vārdu. Protestētāja viņā esot pamodusies Covid-19 pandēmijas laikā, kad ieejai veikalā vajadzēja vakcinācijas sertifikātu. Tad arī sākušās pirmās saķeršanās ar likumsargiem, kas kulminēja pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Sieviete žurnālistiem atkārtojusi, ka neiestājas ne par karu, ne par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Vainu nevienā no lietām Kreile neatzīst, bet uzskata, ka vēršanās pret viņu notiek, jo "ļaunie spēki vēršas pret labajiem, tie ir dēmoni".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu