Vācijā spēcīgas lietusgāzes izraisa plūdus un pamatīgus postījumus

LETA
Plūdi Vācijā.
Plūdi Vācijā. Foto: dpa/scanpix

Vācijā spēcīgs lietus izraisījis plūdus un nodarījis postījumus vairākās valsts daļās, un meteorologi arī 11. jūlijā prognozē spēcīgus nokrišņus.

Raštatē, netālu no Vācijas robežas ar Franciju, lietus laikā applūda pagrabi un tuneļi, un avārijas dienesti saņēma aptuveni 100 izsaukumus. Neviens cilvēks nav cietis, bet stiprais lietus un vējš nodarījis plašus bojājumus īpašumiem.

Applūdusi arī Berlīnes Centrālā un reģionālā bibliotēka. Bibliotēka sociālajā tīklā "Instagram" publicēja attēlus, kuros redzams, kā darbinieki ar spaiņiem nes ūdeni laukā no ēkas. "Šeit ir simtiem tūkstošu grāmatu, no kurām dažas ir senas un akūti apdraudētas," norādīja bibliotēkas direktors. Raidorganizācija RBB ziņoja, ka bibliotēkā plīsusi notekcaurule.

Arī Hesenes federālajā zemē spēcīgas vētras un plūdi sagādājuši daudz darba avārijas dienestiem un policijai. Savukārt Saksijā vilciens sadūries ar diviem kokiem, kas bija nogāzušies uz sliedēm. Vilciens nenoskrēja no sliedēm. Bavārijā applūdušas ielas un pagrabi, kā arī ziņots par kritušiem kokiem.

Saskaņā ar Vācijas Meteoroloģijas dienesta (DWD) datiem arī šodien valstī gaidāmas spēcīgas lietusgāzes un pērkona negaisi, sevišķi Vācijas austrumos un dienvidos, kā arī dažviet valsts vidienē.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu