Krievija paziņo, ka neplāno piedalīties otrajā Ukrainas miera samitā (2)

LETA
Kremlis.
Kremlis. Foto: Eugene_Photo/Shutterstock

Krievija neplāno piedalīties otrajā Ukrainas miera samitā, ja tāds tiktu organizēts, 11. jūlijā paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrija.

Ārlietu ministra vietnieks Mihails Galusins Krievijas propagandas kanālam "Ria" sacīja, ka ir zināmas Kijivas idejas par vēl vienu sanāksmi pēc jūnija vidū Šveicē notikušās konferences. Krievijas skatījumā šādā konferencē atkal tiktu apspriesti vienīgi Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska priekšlikumi, bet citas miera iniciatīvas tiktu ignorētas. "Mums šādi ultimāti ir nepieņemami, un mēs šādos samitos nepiedalīsimies," paziņoja Galusins.

Mediji ziņo, ka Ukraina aktīvi strādā pie otras konferences organizēšanās, šoreiz ar Krievijas piedalīšanos. Ukraina cerot noorganizēt samitu pirms ASV prezidenta vēlēšanām novembrī.

Pagājušajā mēnesī Šveicē notika pirmais samits, kas tika organizēts pēc Ukrainas lūguma. Tajā netika apspriestas miera sarunas, bet Kijiva centās iegūt starptautisku atbalstu principiem, kā izbeigt karu.

Samita noslēguma deklarāciju parakstīja aptuveni 80 valstis, bet to neparakstīja dažas lielvalstis, kas uztur labas attiecības ar Krieviju, piemēram, Indija un Saūda Arābija, savukārt Ķīna konferencē nepiedalījās. Saūda Arābija tiek uzskatīta par iespējamo otras sanāksmes rīkotāju.

Maskava apgalvo, ka ir gatava sarunām par kara pārtraukšanu, bet pieprasa lielas Ukrainas teritorijas daļas un iedzīvotāju nodošanu Krievijas okupācijai un Ukrainas armijas padošanos. Ukrainai šādas prasības ir nepieņemamas, un Kijiva vēlas atgūt visas Krievijas okupētās teritorijas, tai skaitā Krimu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu