Polijā tūkstošiem cilvēku brīvprātīgi pieteikušies "ukraiņu leģionā"

LETA
Ukraiņu karavīri
Ukraiņu karavīri Foto: GENYA SAVILOV/AFP

Polijā vairāki tūkstoši brīvprātīgo reģistrējušies "ukraiņu leģionā", paziņojis Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis.

"Polijā mēs sākam gatavot pirmo ukraiņu brigādi, ko veidos brīvprātīgie Polijā. Mums ir līdz pat miljonam abu dzimumu ukraiņu, un vairāki tūkstoši no viņiem jau ir reģistrējušies šim projektam," paziņoja Sikorskis.

Viņš norādīja, ka daudzi no viņiem patiešām vēlas kalpot savai valstij un nomainīt savus tautiešus, kas karo frontē, bet uzsver, ka nevēlas tikt nosūtīti kaujās bez pienācīgas apmācības un aprīkojuma.

Sikorskis pavēstīja, ka apmācību un ekipējumu nodrošinās Polija, un pēc tam brīvprātīgie tiks nosūtīti uz Ukrainu kā vienība ar tiesībām pēc rotācijas atgriezties Polijā. "Ja tā rīkotos katra Eiropas valsts, Ukrainai būtu vairāk brigāžu," uzsvēra Sikorskis.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis iepriekš paziņoja, ka Polijā tiks izveidots "ukraiņu leģions", lai nodrošinātu militāro apmācību dažādās Eiropas Savienības (ES) valstīs dzīvojošajiem ukraiņiem.

"Katrs Ukrainas pilsonis, kurš nolems būt leģionā, varēs parakstīt līgumu ar Ukrainas bruņotajiem spēkiem," piebilda prezidents.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu