Piektdien, 9. augustā, olimpisko spēļu programmā debitēja jauna disciplīna – breikdenss. Tā iekļaušana Parīzē izraisījusi neizpratni, kā arī uzjautrinājumu starp skatītājiem. Austrālijas 36 gadus vecā olimpiete Reičela Gunna ar skatuves vārtu "Raygun" kļuvusi par interneta sensāciju.
VIDEO ⟩ Internets uzjautrinās par 36 gadus veco lektori breikdensā
Lietuvas sportiste Dominika Baneviča jeb "Nicka" kļuva par vicečempioni breikdensā, bet vēsturē pirmo zelta medaļu šajā disciplīnā izcīnīja japāniete Ami Juasa jeb "Ami".
Ceļā uz finālu lietuviete uzveica arī "Raygun" ar rezultātu 2–0 (18:0). Austrālijas sportiste zaudēja visus trīs dueļus Parīzē, neizcīnot nevienu punktu. Viņas parādītais sniegums strauji kļuva par interneta hitu. Kāds sociālās vietnes "X" lietotājs "Raygun" sniegumu salīdzināja ar piecgadīgu bērnu, kurš vēlas vecākiem parādīt jaunas kustības.
Dr Raygun is an Aussie legend.
— Craig Foster (@Craig_Foster) August 10, 2024
We dance to our own beat.
And bring marsupial energy to every contest.
She’s a national treasure.
Give her an AO.
💚💛#Paris2024 pic.twitter.com/yaTaF5LTSz
According to NBC, “Raygun” has a PhD in cultural studies and teaches about breaking, hip-hop culture, and gender studies related to these specific dances.
— Kameron Mazurek (@KameronMazurek) August 9, 2024
This is Napoleon Dynamite level stuff. pic.twitter.com/4YYJwgYAbD
Give Raygun the gold right now #breakdancing pic.twitter.com/bMtAWEh3xo
— n★ (@nichstarr) August 9, 2024
Gunna ir lektore Austrālijas universitātē. Savam doktorātam viņa izmeklē tieši breikdensu un kultūru ap to Sidnejā. Pēc sacensībām Gunna atbildēja kritiķiem, sportisti citē "The Guardian".
"Visas manas kustības bija oriģinālas," skaidroja Gunna. "Radošums ir ārkārtīgi svarīgs man. Dažkārt tas sasniedz tiesnešus, dažkārt nē. Mans mērķis ir radīt mākslu. Es nekad nebūtu bijusi spējīga uzveikt pārējās meitenes dinamiskās un fiziski grūtās kustībās. Man vajadzēja darīt kaut ko citu."
Vēl 2018.gadā breikdenss debitēja Jaunatnes olimpiskajās spēlēs, bet gadu vēlāk tika iekļauts Parīzes spēļu programmā.
Olimpiskās spēles Francijas galvaspilsētā norisināsies līdz 11.augustam, turklāt ne tikai Francijas galvaspilsētā, bet arī 16 citās vietās, ieskaitot Francijas aizjūras teritoriju Franču Polinēziju. Spēļu programmā ir iekļauti 32 sporta veidi, un tiks sadalīti 329 medaļu komplekti.