Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis

Bauskas puses Vecumnieku pagasta mežā redzēti divi lāči

Lācis. Ilustratīvs attēls.
Lācis. Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Umpārtes mežos, kurus cilvēki iemīļojuši bagātīgo sēņošanas vietu dēļ, pie kādas barotavas uzstādītā kamera ar kustību sensoru piektdienas, 25. oktobra, rītā neilgi pēc plkst. 9 fiksējusi lāci. Par novērojumiem izdevumam "Bauskas Dzīve" tajā pašā dienā pavēstījis vietējais iedzīvotājs Jānis Bite.

Bite aicina cilvēkus būt piesardzīgiem – Umpārtes mežos ir daudz labu sēņu vietu, kurus tagad, kā noprotams, apmeklē arī lāči. Par to, ka dzīvnieki ir divi, Jānis Bite uzzinājis piektdienas vakarā, kad kamera pie dzīvnieku barotavas tumsā vienlaikus fiksējusi jau divus lāčus.

Brūnie lāči (Ursus arctos) visā Eiropas Savienībā, to skaitā arī Latvijā, ir aizsargājami dzīvnieki. Pašlaik Latvijā, pēc jaunākajām aplēsēm, varētu būt 60-70 lāču. Ikdienā lācis nav agresīvs, un parasti tas izvairās no sastapšanās ar cilvēku.

Igaunijā no 1. augusta līdz 31. oktobrim ir brūno lāču medību sezona, un šajā sezonā Vides departaments atļāvis nomedīt 94 lāčus.

Šā gada septembrī Igaunijas dabas pētnieku vietne "Looduskalender" publicēja video, kurā redzams, kā lācis Igaunijā mielojas ar āboliem.

"Looduskalender" video:

Līgatnes dabas taku interneta vietnē norādīts, ka lāči ir tipiski lielu mežu masīvu iemītnieki. Jauktu koku mežos tie priekšroku dod lielāku un vecāku skuju koku un dažādu jauktu koku mežu biotopiem, kas robežojas ar aizaugušiem izcirtumiem, deguma vietām, purviem un ūdenstilpēm. Ziemas guļas migas lāči iekārto dabiskās slēptuvēs, pēc iespējas sausākās vietās un ūdens tuvumā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu