Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis
Iesūti ziņu!

Lietuva kopā ar Ziemeļvalstīm apsver iespēju iepirkt bruņutransportierus CV90

Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Karolis Kavolelis/Shutterstock

Lietuva, Zviedrija, Norvēģija un Somija apsver iespēju koordinēti iegādāties kājnieku kaujas mašīnas CV90, otrdien paziņoja Zviedrijas premjerministrs Ulfs Kristersons.

"Pašlaik mēs koncentrējamies uz iespējamo koordinētu kājnieku kaujas mašīnu CV90 iegādi Zviedrijai, Lietuvai, Somijai un Norvēģijai. Ar iespējamo koordinēto iepirkumu mēs stiprināsim mūsu kopējās militārās spējas Baltijas jūras reģionā," viņš sacīja preses konferencē pēc tikšanās ar Lietuvas premjerministru Gintautu Palucku.

Zviedrijas premjerministrs teica, ka šāds iepirkums arī padziļinātu divpusējās aizsardzības saites starp valstīm, piebilstot, ka patlaban tiek izstrādāts nodomu protokols par iepirkumu.

"Saskaņota iegāde paātrinās piegādes, samazinās izmaksas un veicinās mūsu aizsardzības rūpniecības saites. Tā kā CV90 ir gandrīz visās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, mēs varam arī uzlabot mūsu savietojamību un apgādes drošību," viņš klāstīja.

Pagājušā gada oktobrī Lietuvas Valsts aizsardzības padome nolēma iegādāties aptuveni 100 Zviedrijā ražotu kājnieku kaujas mašīnu CV90.

Kristersons sacīja, ka vēl ir pāragri komentēt, cik daudz transportlīdzekļu tiks iegādāti vai cik tie izmaksās, taču diskusijas esot par vairāku simtu transportlīdzekļu iegādi.

"Vēl ir pāragri runāt tādā nozīmē, ka mēs vēl neesam pieņēmuši visus lēmumus, bet, jo ātrāk mēs pieņemsim lēmumus, jo ātrāk tās varētu tikt piegādātas arī nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Mēs apspriežam vismaz vairākus simtus transportlīdzekļu. Tie ir diezgan dārgi," viņš teica.

Premjerministrs uzsvēra, ka gan Zviedrija, gan Lietuva palielina savus aizsardzības budžetus, tāpēc finansējums iepirkumam noteikti būs pieejams. Viņš arī norādīja, ka šī iniciatīva varētu būt piemērs citām Eiropas valstīm.

"Kā tieši tā attīstīsies, ir pāragri spriest, bet es domāju, ka šai sadarbībai būtisks iemesls. Mums ir pārāk daudz platformu visā Eiropā. Mums ir pārāk maz valstu, kas sadarbojas iepirkumu, standartizācijas un tamlīdzīgu lietu jomā. Tāpēc šis ir labs piemērs, kas varētu būt paraugs arī citiem iepirkumiem," viņš sacīja.

Komentāri
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu