/nginx/o/2025/05/06/16824265t1hfdc1.jpg)
Laikraksts "New York Times" šogad tiek godalgots ar četrām Pulicera balvām, bet žurnāls "New Yorker" ar trim, pirmdien pavēstīja prestižās ASV žurnālistikas balvas komiteja, apliecinot, ka šogad godalgots žurnālistu veikums par tādām tēmām kā fentanila krīze, atentāts pret Donaldu Trampu, karš Gazas joslā un Sudānā.
Prestižo Pulicera medaļu par darbu sabiedrības labā otro gadu pēc kārtas saņem pētnieciskās žurnālistikas organizācija "ProPublica".
Tās autores godinātas par reportāžām par grūtniecēm, kas nomirušas, kad štatos ar stingriem abortu likumiem ārsti kavējušies ar neatliekamās palīdzības sniegšanu.
Laikraksts "Washington Post" saņem balvu par Trampa atentāta atspoguļojumu.
Pulicera žūrija apbalvojusi arī Annu Telnaesu, kas janvārī aizgāja no "Washington Post" pēc tam, kad laikraksts bija atteicies publicēt viņas karikatūru, kurā laikraksta īpašnieks Džefs Bezoss un citi mediju un tehnoloģiju uzņēmumu vadītāji atainoti, pielabinoties Trampam. Žūrija pauda atzinību Telnaesas bezbailībai.
"New York Times" godalgots par reportāžām no Afganistānas, Sudānas, Baltimoras un Batleras Pensilvānijas štatā.
Dags Milss uzvarējis ziņu fotogrāfiju kategorijā par Trampa atentāta fotogrāfijām.
Laikraksts "Wall Street Journal" godalgots par publikāciju, kurā atspoguļots miljardieris Īlons Masks, "arī viņa pievēršanās konservatīvajai politikai, legālo un nelegālo narkotiku lietošana un viņa privātās sarunas ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu", norādīja Pulicera balvas komiteja.
Marks Vorens ieguvis balvu par rakstu žurnālā "Esquire" "Nāve Alabamā". Raksta varonis ir baptistu mācītājs un mazpilsētas mērs, kas izdarīja pašnāvību pēc tam, kad labējā ziņu vietne bija atmaskojusi viņa slepenās aktivitātes tīmeklī.
Par veikumu žurnālistikā godalgoti autori 15 kategorijās. Vēl astoņas balvas piešķirtas mākslas kategorijās, arī par veikumu daiļliteratūrā un mūzikā.