Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

Spānijas valdība aicina no "Airbnb" izņemt desmitiem tūkstošu īpašumu

Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Lina Zavgorodnia/Shutterstock

Spānijas valdība aicinājusi no īres platformas "Airbnb" izņemt teju 66 000 īpašumu piedāvājumu, pamatojoties uz to, ka tie pārkāpj tūristu mītņu noteikumus, ziņo BBC.

Šāda ierobežošana tiek īstenota brīdī, kad pirms vasaras sezonas sākušies protesti pret pārmērīgu tūrismu valstī. Svētdien Kanāriju salās demonstrācijās piedalījās tūkstošiem cilvēku, un atbildīgais ministrs Pablo Bustinduijs norādījis, ka attiecīgie īpašumi pārkāpuši dažādas normas attiecībā uz tūristu vajadzībām paredzētiem mājokļiem.

Paziņojums seko Madrides tiesas lēmumam, kas paredz, ka "Airbnb" no īres piedāvājuma nekavējoties jāizņem 5800 īpašumu. Īpašumi atrodas sešos reģionos: Madridē, Andalūzijā, Katalonijā, Valensijā, Basku zemē un Baleāru salās.

Bustinduijas ministrija tagad gaida turpmākus tiesas spriedumus par pārējiem aptuveni 60 000 īpašumu, kuru piedāvājumus tā uzskata par nelikumīgiem.

Saskaņā ar ministrijas sniegto informāciju identificētajos īpašumos vai nu nav norādīts licences numurs, vai norādīts kļūdains numurs, vai arī nav norādīts īpašnieka juridiskais statuss, lai parādītu, vai īpašnieks izīrē īpašumu profesionāli vai kā privātpersona.

Komentāri
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu