E-veselības absurds: uzrādiet e-receptes izdruku, lūdzu!

TVNET
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens / LETA

Sociālo tīklu lietotāji nesnauž un nebeidz vien brīnīties par E-veselības nedienām. Tā nesen Twitter parādījās ieraksts, kurā Nacionālais veselības dienests (NVD) aicina ārstniecības personas kompensējamo zāļu receptes izrakstīt uz papīra recepšu veidlapām vai, izrakstot e-recepti, papildus izsniegt pacientam ārsta parakstītu e-receptes izdruku, pamatojot to ar sistēmas darbības traucējumiem.

Uzrādot aptiekā papīra receptes veidlapu vai e-receptes izdruku, nepieciešamās zāles iedzīvotāji varēs iegādāties arī E-veselības sistēmas traucējumu gadījumā, norāda NVD.

«Kāda jēga sistēmai, ja dubultā vēl jānodrošinās ar izdrukātu e-recepti?» lādējas iedzīvotāji.

Kā informē NVD Sabiedrisko attiecību speciāliste Tanita Tamme, konkrētajā Twitter attēlā redzams fragments no Nacionālā veselības dienesta šā gada maijā izsūtītā preses ziņojuma, kurā pausts aicinājums ārstniecības personām pacientiem izsniegt receptes papīra formā saistībā ar E-veselībā veicamajiem uzlabojumiem, kuru rezultātā var tikt novēroti E-veselības sistēmas darbības traucējumi.

«Paredzēts, ka E-veselības sistēmas uzlabošana norisināsies arī jūnijā,»

atzīst NVD pārstāve.

Detalizētāka informācija par uzlabojumiem E-veselības sistēmas darbībā tiks sniegta preses konferencē, kuru šobrīd plānots organizēt 15. jūnijā.

Esi pamanījis kaut ko neparastu? Varbūt pavisam ikdienišķu, bet kam būtu jāpievērš uzmanība?

Aicinām iedzīvotājus iesūtīt savus stāstus, situācijas un notikumus dzīves sadaļā «Tava balss» par dažādām piedzīvotām vai novērotām nejēdzībām, neizdarībām un izdarībām. Kopīgi aktualizēsim sabiedrībai svarīgus un arī ikdienišķus tematus, kas skar mūs visus!

Redakcija izskatīs visus iesūtītos materiālus un nepieciešamības gadījumā sazināsies ar raksta autoru vai iesaistīsies situācijas risināšanā. Ziņu iesūtītāji aicināti īsi un konkrēti aprakstīt situāciju, kā arī pievienot fotogrāfijas vai videomateriālus.

Sūti savu stāstu uz tavabalss@co.tvnet.lv.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu