T, 29.11.2023.

Saslimšana pēc barošanas ar «Tukuma Straume» pārtiku tikusi novērota vairākiem NBS suņiem

TVNET
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Reuters/ScanPix

Saslimšana pēc barošanas ar uzņēmuma «Tukuma Straume» ražoto pārtiku tikusi novērota vairākiem Nacionālo bruņoto spēku (NBS) dienesta suņiem, no kuriem viens joprojām nav atveseļojies, portāls TVNET uzzināja NBS.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Nodrošinājuma pavēlniecība cēlusi prasību pret dzīvnieku barības «Dogo» ražotājuzņēmumu «Tukuma Straume» par līgumam neatbilstošas preces piegādi un zaudējumu piedziņu 2693 eiro apmērā, tomēr Tukuma rajona tiesa pērn lēmusi šo pieteikumu noraidīt. No 2013. gada septembra suņi baroti ar minēto pārtiku, bet tā rezultātā pasliktinājies to veselības stāvoklis, uzskata NBS.

Kā norādīts pirmās instances spriedumā, prasībā NBS skaidroja, ka, sākot ar 2013.gada septembri, dienesta suņu barošanā tika izmantota atbildētājas ražotā un piegādātā pārtika pieaugušiem suņiem, tomēr rezultātā pasliktinājās dienesta suņu veselības stāvoklis, kas liecināja, ka ir piegādāta «līgumam un tehniskai specifikācijai neatbilstoša prece un līdz ar to prasītājai ir nodarīti materiālie zaudējumi».

NBS portāls TVNET uzzināja, ka armija pēc Tukuma rajona tiesas sprieduma apelācijas sūdzību neiesniedza, jo nav redzējusi lietderību to pārsūdzēt, kā arī nav bijis vairs pierādījumu par barības iespējamo kaitīgumu, jo bija palikusi tikai pārtika ar veciem derīguma termiņiem.

Kopumā veselības problēmas tikušas novērotas vairākiem NBS dienesta suņiem, no kuriem viens joprojām nav atveseļojies.

Šobrīd NBS izmanto citu suņu profesionālās pārtikas ražotāju piedāvājumu, kas iegādāta atbilstoši iepirkumu procedūrām, un saslimšanas nav novērotas.

Kā ziņots, vairākiem suņiem slimības pēc «Dogo» pārtikas lietošanas uzliesmoja 2015.gada martā, pēc tam tika konstatēti vairāk nekā 100 saslimšanas gadījumi. Situācija sarežģījās šogad martā pēc iesaistīto pušu domstarpībām par slimības pētījumiem.

Līdz šim suņu barības vada saslimšanas cēloņu izpētē jau ieguldīti ap 45 000 eiro, tajā skaitā 10 700 eiro no Zemkopības ministrijas (ZM) budžeta, 25 000 eiro no institūta «Bior» budžeta, 9000 eiro no Pārtikas un veterinārā dienesta budžeta. Savukārt Latvijas Veterinārārstu biedrība neatkarīgus pētījumus veic par portālā «ziedot.lv» saziedotajiem 31 212 eiro.

Līdz šim veiktajās barības analīzēs nav atrastas toksiskas vielas, kas varētu būt barības vada dilatācijas izraisītājas, līdz ar to ZM, kā arī ražotājs noliedz barības saistību ar saslimšanu, uzsverot, ka nav konstatēts neviens kritērijs, kura dēļ varētu teikt, ka suņu saslimšanā ir vainojama barība.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu