Tikai pēc Valsts cilvēktiesību biroja (VCB) iejaukšanās izdevies atrisināt konfliktu starp Rīgas 63. vidusskolas latviešu valodas skolotāju un 12. klases skolēniem, kuri iepriekš publiski sūdzējās par pedagoģes aizvainojošo attieksmi un atteicās apmeklēt stundas.
Lai risinātu konfliktu starp skolēniem un viņu latviešu valodas skolotāju, trešdien VCB direktors Olafs Brūvers apmeklēja Rīgas 63. vidusskolu, kurā mācības notiek krievu valodā. VCB norāda, ka apmeklējuma laikā panākts mierizlīgums starp konfliktā iesaistītajiem. Skolēni pauduši nožēlu, ka sagādājuši ciešanas pedagoģei un izteikuši nepārbaudītu informāciju, ko nav iespējams pierādīt.
Savukārt skolotāja jauniešu atvainošanos ir pieņēmusi, līdz ar to konfliktu var uzskatīt par izbeigtu.
VCB konstatēja, ka konflikts starp 12. klases skolēniem un viņu latviešu valodas skolotāju bijis saistīts ar pedagoģiskām un psiholoģiskās saskarsmes problēmām, un nav nekāda pamata uzskatīt, ka tas saistīts ar nacionālo neiecietību.
Septembrī vairāki mediji ziņoja par konfliktu Rīgas 63. vidusskolā, kur kādas 12. klases skolēni atteicās apmeklēt latviešu valodas stundas. Savukārt oktobrī VCB saņēma Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas pārsūtīto šīs skolotājas iesniegumu, kurā norādīts uz viņas pamattiesību — goda un cieņas — aizskārumu no skolēnu puses, publiski izsakoties par skolotāju.
«Viens no veidiem, kā aizsargāt savu godu un cieņu, ir iespēja vērsties tiesā, ko mēs atbildē šai pedagoģei norādījām,\" paudis Brūvers. «Taču mēs arī uzskatām, ka, izlemjot jautājumu, vai savas aizskartās pamattiesības aizsargāt krimināltiesiskā ceļā, būtu jāņem vērā, ka pārkāpēji ir bērni, un būtu jāizvērtē, vai ir saskatāma samērība starp bērna izdarīto pārkāpumu un tiesībsargājošo institūciju lēmumu — bērna saukšanu pie kriminālatbildības. Bērni pirms savas rīcības — viedokļa paušanas plašsaziņas līdzeklim — neiedomājās, kādas sekas tā varētu atstāt uz viņu turpmāko dzīvi.\"