Īpaši Amerikā un no Eiropas — Londonā arvien populārākas kļūst mobilā epasta ierīces Blackberry. Kamēr citur šī tehnoloģija strauji attīstās, Latvijā pagaidām pat nav plānu to ieviest.
Pamatā Blackberry ir kompānijas Research In Motion izstrādāta programmatūra, kas nodrošina līdz šim vismaz vienu no visērtākajām un funkcionālākajām mobilā epasta vadības iespējām. Pat esot ārpus biroja, datorā saņemtās epasta vēstules automātiski tiek pārsūtītas uz mobilo ierīci. Šī programmatūra ir ietverta arī atsevišķos mobilo tālruņu modeļos, taču tā piedāvāta izmantot, arī lietojot speciālas Blackberry mobilās ierīces. Atkarībā no šīm ierīcēm ar Blackberry ir iespējams vai nu tikai saņemt un nosūtīt epastus, vai izmantot to arī kā mobilo telefonu.
Sspeciālās Blackberry mobilā epasta ierīces ir tādi kā mazliet paplati, bet viegli un plāni mobilie telefoni ar lielu ekrānu un klaviatūru, kur katram angļu alfabēta burtam ir savs taustiņš, lai vieglāk un ātrāk būtu iespējams rakstīt epastus ar šo mobilo ierīci. Tāpat kā mobilais tālrunis, arī Blackberry ierīce izmanto GSM tīklu, lai pārraidītu datus. Atšķirībā no lielas daļas mobilajiem telefoniem, kas arī atbalsta epasta funkciju, Blackberry ir iespējams brīvi lasīt arī vēstulēm pievienotos failus populārāko programmu formātos (Word, Excel utt.). Lai arī tepat Eiropā Blackberry ierīces guvušas lielu popularitāti un strauji izplatās tālāk, Latvijas mobilo sakaru operatoriem šobrīd nav plānu par šāda pakalpojuma nodrošināšanu. Latvijas Mobilajā telefonā visi vadības pārstāvji šobrīd ir atvaļinājumā, tāpēc oficiālu komentāru no viņiem iegūt Neatkarīgajai neizdevās. Tele2 sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Evita Matisone pastāstīja, ka Blackberry servisa nodrošināšanai būtu nepieciešams papildu programmnodrošinājums. Taču šobrīd tirgū neesot tāda interese par Blackberry mobilā epasta pakalpojumiem, jo, lai pārlūkotu epastu, var izmantot arī mobilos telefonus. Viņa atzina, ka Latvijā ir iecienīta čatošana ar īsziņām. Taču, lai cilvēkiem būtu interese par Blackberry mobilajiem pakalpojumiem, pēc E. Matisones teiktā, droši vien būtu nepieciešamas lielākas pašu Blackberry ierīču aktivitātes šī pakalpojuma popularizēšanā. No neoficiāliem, taču drošiem avotiem Neatkarīgā uzzināja, ka arī Latvijas Mobilais telefons ir interesējies par Blackberry mobilā epasta pakalpojumu nodrošināšanu. Taču galu galā arī Blackberry ražotāji neesot izrādījuši īpašu interesi par šī pakalpojuma ieviešanu Latvijā, un arī operators neesot saskatījis pietiekami lielu potenciālu šajā tirgū.
Standarta versijā epasta ziņojumi no datora uz mobilo tālruni ir jāpārsūta manuāli, savukārt uzlabotā versija, kas izmanto Blackberry Built-InTM, epastus uz tālruni nosūta automātiski. Pastāv arī īpaši epastu sūtīšanas risinājumi mazu biroju vai mājas epasta sistēmu lietotājiem, kā arī lieliem uzņēmumiem, kas nodrošina pieeju uzņēmuma serveriem pat caur uguns mūri. Izmantojot opciju Mobile Data Services (MDS), ir iespējams piekļūt arī programmatūrai un datu bāzēm, kas atrodas uzņēmuma iekšējā tīklā.
Blackberry mobilā epasta risinājumi ietver arī to, ka vienas pasta kastītes integrācija ar uzņēmuma epasta sistēmu tā lietotājam ļauj paturēt esošo epasta adresi un rīkoties ar vienu atsevišķu pasta kastīti. Lietotāji var lasīt, rakstīt, pārsūtīt, atbildēt, dzēst un uzglabāt ziņas, izmantojot Blackberry plaukstdatoru. Turklāt epasts ir kodēts un paliek tāds visos punktos starp personālo datoru (vai serveri) un plaukstdatoru.
Galvenais Blackberry konkurents ir programmatūru gigants Microsoft, ka cenšas izkonkurēt Blackberry ar savu programmatūru mobilajiem telefoniem Windows Mobile. Pagaidām gan Blackberry sokas labāk, un tā popularitāte strauji pieaug.