Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis
Iesūti ziņu!

Ūdens aerobikas priekšrocības

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: no arhīva

Vingrošana ūdenī jeb ūdens aerobika ir teju vai universāls sporta veids, kas piemērots visiem.

Ūdens labvēlīgi iedarbojas uz sirds un asinsvadu, elpošanas, kaulu un balsta sistēmu. Baseinā smags ķermenis kustas vieglāk, ir mazāk noslogoti locekļi, atslogojas mugurkauls. Tajā pašā laikā muskuļi strādā pat ar lielāku slodzi nekā sporta zālē, jo ūdens rada papildu pretestību. Katrs vingrojums prasa gandrīz 80 reizes lielāku spēka patēriņu, bet reāli tas nav jūtams, jo lielo slodzi absorbē ūdens.

Stāsta sporta kluba «Body Sport» ūdens aerobikas treneres Tamāra Fjodorova un Tatjana Suvorova.

Akvaaerobikas priekšrocības

Ūdens spiediens uzlabo asins apgādi sirds un asinsvadu sistēmā, kas savukārt stabilizē un uzlabo pulsu un sirdsdarbību. Šā iemelsa dēļ pēc ūdens procedūrām parasti jūtamies mierīgi un dienas stress ir pārgājis vai vismaz mazinājies.

Regulāras nodarbes ūdenī lieliski uzlabo imunitāti un palīdz noregulēt vielmaiņas traucējumus.

Peldēšana un ūdens aerobika ieteicama tad, ja ir osteoporoze, osteohondroze, mugurkaula slimības, paplašinātas un varikozas vēnas.

Labākais paņēmiens svara samazināšanai, jo kaloriju patēriņš ūdenī ir divreiz lielāks, nekā svīstot sporta zālē. Pārvarot šķidruma blīvo vidi, muskuļi nopūlas vairāk, tikai mēs to nejūtam. Turklāt vēsā vidē, lai sasildītos, ķermenis tērē vairāk enerģijas, kas arī ir svarīgi, lai notievētu. Arī tad, ja turpina ēst, kā ierasts, apmeklējot šīs nodarbības, divu mēnešu laikā zaudēsiet apmēram piecus kilogramus, bet, ja vēl domāsiet līdzi, ko ēdat, zaudēsiet vēl vairāk no liekā svara.

Sportojot uz sauszemes, pastiprināti ir noslogotas kājas un mugurkauls, ūdenī šādas slodzes nav.

Jebkura kustība ūdenī ir arī masāža, kas ir labs veids, kā uzlabot ādas tvirtumu un atbrīvoties no celulīta.

Izpildot vingrojumus ūdenī, tiek masēti arī iekšējie orgāni, kas savukārt labvēlīgi iedarbojas uz vielmaiņu un to aktivizē. Piemēram, nieres tiek apasiņotas labāk un ātrāk arī izvada no organisma kaitīgās vielas un toksīnus.

Nodarbības ūdenī norūda un iemāca organismu labāk pretoties saaukstēšanās slimībām un vīrusiem.

Ūdenī nav iespējams sevi traumēt, jo izmežģīt kāju vai lauzt roku ir gandrīz neiespējami.

Bieži vien sausajā aerobikā diskomfortu rada svīšana, bet ūdens aerobikā tas nemaz netraucē, jo ūdenī to nevar sajust.

Ūdenī cilvēkam ir palielināta lokanība, tāpēc var izpildīt tos vingrojumus, kurus nevar izpildīt ārpus baseina.

Lai arī ierobežojumu sportam ūdenī nav, tomēr speciālisti iesaka uzmanīties, ja ir elpošanas ceļu slimības. Pat nelielas spiediena izmaiņas, kas iedarbojas uz krūškurvi, var izraisīt elpošanas grūtības, tāpēc, ja iespējams, nodarbībām izvēlieties mazāku dziļumu. Ārsta fizioterapeita padoms nepieciešams arī tad, ja esat piedzīvojuši infarktu vai ir nopietnas kardioloģiskas slimības.

Ja fiziskā sagatavotība ir laba, baseinā var ne tikai vingrot, bet arī, piemēram, nodarboties ar skriešanu vai ātru soļošanu ūdenī (ūdens dziļums – līdz gurniem). Šādi sadedzina apmēram divreiz vairāk kaloriju nekā tādās pašās aktivitātēs uz sauszemes.

Komentāri
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu