/nginx/o/2018/07/13/8900621t1h5302.jpg)
Šveicē notika plaša pasaules mēroga diskusija, kuras laikā starptautiski eksperti centās noteikt, kādas profesijas pasaulē būs īpaši pieprasītas un kādi darbinieki būs vērtē.
Nākotnē aizvien pieaugs darba devēju prasības un viņi priekšroku dos pielāgoties spējīgiem, mobiliem cilvēkiem. Turklāt jābūt gataviem, ka darbiniekiem tiks izvirzītas aizvien augstākas prasības intelekta un emocionālās izturības jomā. Tiek prognozēts, ka nākotnē 40 gadus vecs amerikānis vidēji būs nomainījis aptuveni 40 darbavietas. Eksperti nobažījušies, ka aizvien pieaugs mācību iestāžu skaits ar šauru specializāciju, bet nākotnē tieši cilvēki, kas būs beiguši šādas mācību iestādes, nonāks neapskaužamā situācijā. Tas tādēļ, ka viņiem būs daudz sarežģītāk pielāgoties mainīgajām darba tirgus prasībām.
Eksperti vienojās, ka šajā gadsimtā vislielākais pieprasījums sagaidāms medicīnas jomā. Tas tādēļ, ka aizvien pieaugs vecu ļaužu skaits un viņi, protams, daudz vairāk slimos. Medicīnā gaidāma liela darbaspēka migrācija. Jau šobrīd visā pasaulē ir apmēram 2 miljoni brīvu darbavietu, kas gaida mediķus. Austrijā, piemēram, šobrīd slimniekus aprūpē lielākoties iebraucēji no Ungārijas un Slovākijas, turpretim ASV aizvien vairāk medmāsu no Ķīnas.
Nākamajā vietā pēc mediķiem būs pieprasīti būvnieki un inženieri. Jau tagad pasaulē trūkst kvalificēta darbaspēka šajā jomā. Turpmāko 10 gadu laikā liela pārkārtošanās gaidāma naftas ieguves uzņēmumos – tiem jāmodernizējas, lai strādātu efektīvāk un atbilstu vides veselības prasībām. Tātad šeit būs nepieciešami speciālisti. Arī zinātnē parādīsies jaunas darbavietas. Turklāt būs pieprasīti ne tikai zinātnieki, bet arī viņu apkalpojošais personāls.