Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis
Iesūti ziņu!

Pundurtrusis brīvā dabā

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: No arhīva

Mēs gribam pa vasaru pundurtrusi ņemt līdzi uz vasarnīcu. Kā pareizi dzīvnieku turēt ārā?

Laima K. Rīgas raj.

Pundurtrušu audzētāja Ina Ladiga iesaka mājas mīluli turēt tādā vietā, kur nav caurvēja un, galvenais, tiešu saules staru. Trusim nav sviedru dziedzeru un ir ķermeņa izmēram salīdzinoši mazas plaušas, tādēļ tas vasaras karstajā laikā nespēj atvēsināties un pat var aiziet bojā. Turklāt trusis vieglāk panes aukstumu, pat mīnus divdesmit grādus.

Trusim ieteicams izveidot savu personisko mītnes vietu, to no visām pusēm (arī no apakšas, lai neizgraužas cauri) norobežojot ar sietu. Mājdzīvnieku var pavadāt arī zooveikalos iegādātajā pavadiņā. Taču jāatceras – trusi nevar atstāt piesietu aiz pavadiņas, jo dzīvnieks var aiziet bojā! Un, tā kā pundurtrusi parasti cilvēki iegādājas savam priekam, ļaujiet tam vienkārši tāpat paskraidīt pa zālīti, protams, nenolaižot no viņa acis!

Un nevajag uztraukties, ja trusis maz ēd. Karstā laikā mājdzīvnieks reizēm apēd tikai trešo daļu no tā, ko citā gadalaikā. Īpaši viņš nevēlas ēst sauso barību. Tā vietā vēlams piedāvāt zālīti, dzīvnieku pie tās pakāpeniski pieradinot. Un pa drusciņai trusim vēlams piedāvāt arī ābolu un bumbieru gabaliņus, selerijas, pētersīļus, burkānu lakstus, dilles. Vienmēr dzīvniekam pieejamā vietā jāatrodas sienam. Nevajadzētu aizrauties ar sarkano biešu izbarošanu garausim. Ļoti noderīgi viņa vēderam ir kārklu zari. Pašlaik ir arī īstais brīdis, lai sasietu ziemai vībotņu, pelašķu un nātru slotiņas. Tās vēlams siet paīsas, lai, liekot būrī, tās nav jālauž uz pusēm.

Komentāri
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu