«Kamēr...» sezonu sāk ar jaunu dziedātāju uzņemšanu

FOTO: «Apollo»/B.Aprāne

Jauniešu koris «Kamēr...» sāk sezonu ar jaunu dalībnieku uzņemšanu visās — soprānu, altu, tenoru un basu — balsu grupās, kā arī ar gatavošanos gruzīnu komponista Gijas Kančeli skaņdarba «Styx» ierakstam diriģenta Māra Sirmā vadībā Rīgas Doma baznīcā kopā ar Liepājas simfonisko orķestri un solistu — altistu Maksimu Risanovu.

Koris arī šogad uzņems jaunus dziedātājus soprānu, altu, tenoru un basu balsu grupās, aicinot katru dziedātgribētāju uz noklausīšanos Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā Rīgā, Raiņa bulvārī 8, 115. telpā, 4. un 5. septembrī pulksten 18.00.

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas jauniešu koris «Kamēr...» jau 16 gadus ir viens no radoši aktīvākajiem koriem Latvijā. Savas darbības laikā, gūstot starptautisku atzinību un godalgas starptautiskos konkursos un festivālos, «Kamēr...» veiksmīgi daudzinājis pozitīvu Latvijas vārdu Eiropā un pasaulē — koris ir Eiropas koru augstākā apbalvojuma — «Grand Prix» — vienīgais ieguvējs no Latvijas, mūsu pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera un orķestra «Kremerata Baltica» vairākkārt izraudzītais koris prominentajam Lokenhauzas festivālam Austrijā un koncertiem Eiropā, kā arī Rīgas pilsētas un valsts svinīgāko vietējo un starptautisko pasākumu neiztrūkstošs dalībnieks.

«Kamēr...» paveiktie projekti augsti novērtēti arī Latvijā — pērn ar Vairu Vīķi-Freibergu un astoņiem Latvijas komponistiem kopīgi īstenotais projekts «Latvija — Saules zeme» saņēmis augstāko mūzikas apbalvojumu valstī — «Latvijas Lielo mūzikas balvu», un šā projekta mākslinieciskā koncepcija atzīta par piemērotāko nākamo Dziesmu svētku noslēguma koncertam. 

Šā gada jūlijā «Kamēr...» diriģenta Māra Sirmā vadībā piedalījās pasaules koru olimpiādē Ķīnā. No šā pasaules augstākā līmeņa koru konkursa koris atgriezās kā trīskārtējs pasaules koru olimpiskais čempions, iegūstot pirmo vietu un zelta medaļu katrā no pieteiktajām disciplīnām. Kora tuvākajos plānos ietilpst jaunā kompaktdiska izdošana, «Kamēr...» dziedās arī NATO sammita svinīgajā pasākumā Rīgā un gatavos jaunas programmas koncertiem Latvijā un ārvalstīs.

Uz augšu