Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

Viss nepieciešamais sejas ādai – maskā!

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: No arhīva

Agrāk skaistumkopšanā izmantoja galvenokārt barojošas un mitrinošas maskas, taču mūsdienās tās parasti pilda vairākas funkcijas

Pašlaik veikalos nopērkams tik bagātīgs kosmētisko masku klāsts lietošanai mājās, ka grūti pat izvēlēties sev piemērotāko. Ja sieviete nav pārliecināta, kuras maskas ir viņai visatbilstošākās, ieteicams apmeklēt konsultantu dienas aptiekās un veikalos, kur pārdod kosmētiku, vai arī aiziet uz skaistuma salonu, kur speciālists pastāstīs, kā kopt seju (parasti tas nav maksas pakalpojums), iesaka skaistuma salona «4. dimensija» kosmētiķe Ilze Actiņa.

Cik bieži likt masku, atkarīgs no ādas veselības un dzīvesveida. Piemēram, ja sieviete visu dienu pavada telpā, kur atrodas datori, āda cieš no sausuma un to vajadzētu palutināt ar masku katru nedēļu. Pat tas, ka āda ir taukaina, nenozīmē, ka tās virskārta nav atūdeņota. Parasti maskas iesaka likt pastāvīgi, tikai ļoti intensīvas iedarbības produkti jālieto kursa veidā. Tās tāpat kā šampūnu, zobu pastu un ziepes ieteicams mainīt.

Kosmētiskās maskas daļēji var aizstāt dabiski produkti – auzu pārslas, augļi, dārzeņi.

Mitrinošu, attīrošu vai barojošu?

Rudenī sejas ādai ir nepieciešamas mitrinošas maskas, jo tā vasarā saulītes ietekmē ir kļuvusi sausāka un tās virskārta ir nedaudz pārragojusies. Mitrinoša maska noderēs jebkuram ādas tipam, jo tai piemīt atsvaidzinoša un atjaunojoša iedarbība.

Attīrošas maskas nepieciešamas visiem ādas tipiem, jo, lai āda uzņemtu citus kosmētikas līdzekļus, tai jābūt tīrai. Biežāk attīrošas maskas jālieto problemātiskai vai taukainai ādai. Ja āda ir sagurusi, krēms slikti iesūcas un arī dekoratīvo kosmētiku ir grūtāk uzklāt. Kad āda ir attīrīta, citi kosmētikas līdzekļi dod par vismaz 30% lielāku efektu.

Šīs maskas mēdz būt krēmveida vai pīlinga veidā ar dažādiem dabiskas izcelsmes graudiņiem vai eļļas bumbiņām, kas izšķīst, viegli iemasējot sejas ādā, kā arī plēvveida pīlinga veidā.

Rudenī vienas no iecienītākajām ir pīlinga maskas ar augļskābēm, kas atsvaidzina un attīra ādu. Skābes mitrina, attīra, darbojas kā dezinficējošs līdzeklis, balina vasarraibumus un pigmentācijas plankumus.

Bieži tiek lietotas arī māla (baltā, zaļā, rozā, melnā, zilā) attīrošās maskas, kas nopērkamas sausā veidā. Gaišie māli ir piemēroti jutīgai ādai, bet tumšie ir aktīvāki un palīdz iztīrīt poras.

Jaunums veikalos ir enzīmu pīlingu maskas, kurās sejas attīrīšanai un poru savilkšanai izmanto dabiskos bioloģiskos enzīmus, visbiežāk – auzu pārslu enzīmu. Šīs maskas atšķirībā no citām ādā nav jāiemasē. Galvenais nosacījums, lai tās iedarbotos – ādai jābūt siltai (enzīmi ir aktīvi + 36 – 37 grādu temperatūrā). Šīs maskas ieteicamas jutīgai ādai, tās var uzklāt pēc vannas, dušas vai pirts starplaikā, kad āda ir sasilusi.

Vēsākā laikā, kad telpām pieslēgta centrālapkure, kas sausina gaisu, sejas ādu ieteicams palutināt ar kādu no barojošajām maskām. Pie tām pieder, piemēram, krēmveida maskas ar aromātisko eļļu un vitamīnu piedevu. Bieži vien barojošām maskām ir nomierinošs efekts un tās mazina sejas apsārtumu.

Pretgrumbu jeb liftinga maskas satur ļoti aktīvas vielas, arī vitamīnus, un lielākoties ir mitrinošas un barojošas.

Kolagēna maskas satur dabisko kolagēnu no augiem vai jūras aļģēm, kas ir ļoti līdzīgs ādā esošajam kolagēnam. Kolagēns palīdz ādai ātrāk atjaunoties pēc apdegumiem, nobrāzumiem, kā arī mazināt rētas.

Kolagēna maskas pārsvarā ietilpst profesionālajās līnijās, jo tās pirms uzklāšanas ir speciāli jāsagatavo. Bieži vien šīs maskas ir plākšņu veidā, ko kabinetā piegriež pēc noteiktas formas, atstājot caurumiņus lūpām un acīm.

Ja āda ir sausa un tās virskārta nav viendabīga, tajā ir paplašināti asinsvadi, noderēs maskas, kas satur dabas līdzekļus, piemēram, lavandu, kumelītes vājā koncentrācijā, liepziedu un savvaļas lazdu riekstu ekstraktu.

Acīm, lūpām un kaklam

Atsevišķi šīs maskas var nopirkt acīm, lūpām un kaklam. Acīm visbiežāk izmanto želejveida maskas formu, jo tā ātri uzsūcas un neveidojas tūska, vai arī plāksnītes. Dažas maskas lūpas ne tikai pabaro, bet padara pilnīgākas.

***

DER ZINĀT

- Maskas efektivitāti nosaka aktīvo vielu molekulu izmērs – jo mazākas molekulas, jo tās dziļāk iesūcas ādā, tāpēc efekts ir noturīgāks.

- Maskas vērtīgās vielas iesūksies ādā labāk, ja sieviete pēc tās uzklāšanas gulēs vai sēdēs ērtā krēslā, atslābinājusi muskulatūru.

- Noteikti ir jāievēro uz iepakojuma norādītais maskas turēšanas laiks, īpaši attīrošajām maskām, jo tās piesaista mitrumu un sausina ādu, kā arī plēvveida maskām, ko pēc pārlieku ilgas turēšanas būs grūti noņemt.

- Maskas, kas paredzētas jutīgai ādai, satur vismazāk vielu, kas varētu radīt alerģisku reakciju, tāpēc tās var droši izmantot jebkura ādas tipa īpašnieces.

- Parasti sejas maskas nedrīkst uzklāt acīm (tas ir norādīts uz maskas iepakojuma). Ja ap acīm sāk dedzināt, kņudēt un parādās tūska, tā ātri jāmazgā nost.

- Nereti dažādas iedarbības maskas kombinē. Piemēram, ja ir problemātiska tā sauktā T zona, uz tās uzklāj attīrošu masku, bet uz pārējās sejas – mitrinošu.

Komentāri
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu