Šodienas redaktors:
Eva Gaigalniece
Iesūti ziņu!

Krūšu implanti: lēmums visai dzīvei

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: EPA-AFI

Droši vien daudzi ir dzirdējuši par implantu izmantošanu plastikas ķirurģijā. Tas ir visnotaļ populārs dažādu ķermeņa daļu izskata korekcijas veids. Profesionālu konsultāciju par iespējām, kas saistītas ar implantu izmantošanu mūsdienu estētiskajā medicīnā, lūdzām plastikas ķirurgam medicīnas doktoram Eduardam Jurševicam.

Izvēlēšos krūtis, kādas vien gribēšu

Dāmu aprindās vispopulārākā ir mammoplastika - implantu pielietojums piena dziedzeru korekcijai. Šai metodei ir divi galvenie virzieni: 1) krūšu apjoma palielināšana; 2) rekonstrukcija, tas ir, piena dziedzeru atjaunošana pēc to likvidēšanas onkoloģisku iemeslu dēļ.

Ir vairāki veidi, kā implantus ievada ķermeņa audos:

  • pa krūtsgalu aptverošās areolas kontūru;
  • krokā zem piena dziedzera
  • paduses iedobē
  • vēl implantu iespējams ievadīt arī caur nabu, taču tā ir ļoti sarežģīta procedūra; šai gadījumā implantu piepilda tikai organisma iekšienē.

Ja implantu ievada zem muskuļa, tas nav sataustāms un ar laiku tikpat kā nenoslīd uz leju, kā tas notiek ar dabiskajām krūtīm, jo līdz ar vecumu muskuļi zaudē tvirtumu. Taču šai gadījumā jārēķinās ar atsevišķiem ķermeņa kustību ierobežojumiem, tostarp jāizvairās no nodarbošanās ar vairākiem sporta veidiem: tenisu, peldēšanu, basketbolu. Šā iemesla dēļ profesionālām sportistēm implantus zem krūts muskuļa neievada.

Savukārt, ja implants ir ievadīts zem piena dziedzera audiem, ar laiku tas var noslīdēt. Tad nepieciešams veikt korekciju. Ja paša ķermeņa audu krūts rajonā nav pietiekamā daudzumā, atsevišķos stāvokļos to var sataustīt. Taču nekādu ierobežojumu šai gadījumā nav.

Svarīgi atcerēties, ka implanti nekādā gadījumā neierobežo piena dziedzeru funkcijas.

Runājot par griezuma lokalizāciju, jāatceras vairāki momenti. Ja implantu ievada pa areolas kontūru, rēta ir visnemanāmākā. Taču šai gadījumā nākas pārgriezt piena dziedzeru audus. Tāpēc šādu variantu iesaka sievietēm, kuras jau ir dzemdējušas un grūtniecības vairs neplāno. Reti, taču var gadīties, ka zūd jutība krūšu apvidū, jo līdz ar audiem tiek pārgriezti arī smalkie nervu galiņi, kas ne vienmēr pilnībā atjaunojas. Ja griezumu izdara zem krūts, piena dziedzeris netiek skarts un nekādi jutības ierobežojumi nerodas. Tiesa, rēta ir pamanāmāka - gluži tāpat kā gadījumos, kad griezumu izdara padusē.

Ir dažādas formas implanti: apaļi vai pilienveida. Te jāskatās, kuri vairāk atbilst krūts dabiskajai dormai.

Agrāk implanta apvalku piepildīja ar šķidru silikona gelu. Ja tas plīsa, gels satecēja organisma audos, kas radīja lielus sarežģījumus. Tāpēc daudzas sievietes pret mammoplastiku sāka izturēties ar aizdomām. Taču mūsdienās ar dažādas stingrības pakāpes kohezīviem geliem šī problēma ir atrisināta. Ja implanta kapsula tomēr tiek bojāta, tad viela, ar ko tā piepildīta, neiztek. Atsevišķos gadījumos implantu pilda ar sāls šķīdumu,  kas atbilst šķidrumam, kas veido lielāko daļu cilvēka organisma. Agrāk kapsulas virskārta bija gluda, bet mūsdienās tā visbiežāk ir tekstūrveida. Ap svešķermeni organismā vienmēr veidojas audu apvalks. Taču labāk, ja tas ir pēc iespējas plānāks. Pierādīts, ka, izmantojot implantus ar raupju virsmu, organisma audi retāk veido ap to apvalku.

Mūsdienās implantu materiāliem dod mūža garantiju. Tiesa, estētisko izskatu gan nevar garantēt mūža garumā. Galu galā, var mainīties cilvēka svars un attiecīgi arī figūras parametri. Ja izskats klienti neapmierina, implantu iespējams nomainīt, to koriģējot. Ja nekādu pretenziju nav, implants ķermenī var palikt visu mūžu.

Turpmāk vēl. Pilnu rakstu meklē žurnāla «Avēnija Plus» rudens numurā.

Komentāri
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu