/nginx/o/2018/07/14/9028594t1hb048.jpg)
Nesteidzieties smalkā skaistumkopšanas salonā atstāt vairākus desmitus latu! Vienkārši ielūkojieties pieliekamajā vai ledusskapī un izvēlieties dabiskus produktus sejas kopšanai! RB piedāvā vairākas idejas, kā mājas apstākļos palutināt ādu ar maskām, kuru izejvielas atrodamas katrā virtuvē.
Dabiskie produkti piedāvā plašas iespējas skaistumkopšanai, turklāt masku pagatavošana prasīs ne vairāk kā dažas minūtes. Katrs produkts atbilstoši sastāvam iedarbosies uz ādu nedaudz atšķirīgi, tāpēc, līdzīgi kā veikalā nopērkamajām maskām un pīlingiem, arī dabas veltes var pielāgot atšķirīgiem ādas tipiem. Jāatceras «zelta likums» – bojātus produktus skaistumkopšanai izmantot nedrīkst!
Sejas kopšana ar dabiskajiem materiāliem būs nenoliedzami efektīva, ja tos izmantosiet regulāri, taču nav vērts gaidīt medicīniski ārstējošu iedarbību. Pinnes un citas nopietnas ādas problēmas labāk risināt ar ārsta kosmetologa palīdzību.
Nedaudz apņēmības un – uz priekšu!
- Maigi attīra. Saldo krējumu sajauc ar samaltām auzu pārslām. Maska gan baro ādu, gan iedarbosies kā pīlings. Derēs visiem ādas tipiem, it īpaši sausai ādai.
- Savelk un nogludina. Raugu sajauc ar siltu pienu. Maskai būs savelkošs efekts.
- Tonē. Sarīvē burkānu un uzklāj uz sejas. Maska ne tikai bagātinās ādu ar vitamīniem, bet arī piešķirs tai nelielu tonējumu.
- Atsvaidzina. Sasaldē zaļo tēju, melno tēju vai ūdeni, kam piepilināts mazliet citronu sulas, mazos ledus gabaliņos un no rīta pamasē ar tiem seju.
- Izlīdzina grumbas. 50 gramus medus sajauc ar 50 gramiem olīveļļas un 50 gramiem balto mālu, masu stundu nostādina un klāj uz ādas. Ja ir paplašināti kapilāri, tad bez medus var iztikt.
- Saudzē ādu ziemā. Baltos mālus sajauc ar medu un pieciem pilieniem olīveļļas. Taukainai ādai var pievienot desmit pilienus citronu sulas. Paplašinātu asinsvadu gadījumā medu var nelikt.
- Taukainai ādai. Divas tējkarotes saspaidīta banāna sajauc ar divām tējkarotēm piena un vienu tējkaroti citronu sulas.
- Universālā ola. Taukainai ādai lieliski noderēs saputots olas baltums, savukārt sausu ādu bagātinās nedaudz samaisīts olas dzeltenums.
- Mitrina un baro. Saspaidītu banānu vai persiku sajauc ar saldo krējumu.
Konsultēja salona «Dzintreks» kosmētiķe Inga Zālamane
Der zināt
Pirms maskas uzlikšanas seja ir jānotīra ar losjonu.
Pirms maskas uzlikšanas uz sejas var paturēt siltu dvieli. Silts tvaiks lieliski atver ādas poras, tāpēc īpaši ieteicams likt masku, atrodoties vannā.
Pirtī masku uzklāj uz sejas pirms pēdējā karsēšanās piegājiena.
Savelkošas maskas nedrīkst likt pārāk tuvu acīm, ap tām ieteicams uzlikt barojošu krēmu.
No medus skaistumkopšanā jāizvairās tiem, kam ir paplašināti asinsvadi (asinsvadi atrodas tuvu ādai, ziemā āda ātri apsalst), jo tas kapilāriem rada papildu slodzi.
Masku gatavojot, nav ieteicams jaukt kopā vairāk kā trīs produktus.
Taukainai ādai der skābie produkti, kas satur pienskābes vai citrusu skābes.
Sausai ādai der nosacīti saldie produkti – ogas un saldais krējums. Nevajadzētu lietot ogas, kuras nesezonā var iegādāties veikalā, jo tās satur konservantus.
Lai sasniegtu jūtamu efektu, dabisko produktu maskas vajadzētu likt regulāri?– divas trīs reizes nedēļā. Maskas ieteicams lietot cikliski un pēc desmit reizēm izmēģināt citu veidu.
Jebkura maska darbojas arī kā pīlings, jo noņem atmirušās ādas šūniņas. Īpaši abrazīvs efekts ir auzu pārslām.
Izteikti kombinētai ādai T zonā var likt savelkošu masku, bet uz vaigiem un kakla – mitrinošu.
Veikalos par lētu naudu var iegādāties dažādu veidu kosmētiskos mālus. Tiem ir spēcīgs savelkošs un attīrošs efekts, turklāt māls der kā sastāvdaļa citās maskās.
Maskas jātur aptuveni 20 minūtes, un, ja āda ir jutīga, laiku noteikti nevajadzētu pārsniegt.
Masku nomazgā ar siltu ūdeni, pirms tam viegli paberzējot. Pēc maskas seja ir jānotīra ar losjonu un jāieziež ar krēmu.