Bet nu par profesionāļiem. Bez iepriekšējos gados daudzinātajiem Latvijas tēlniekiem šogad pirmo reizi startēs tandēms Sandis Kondrāts un Uldis Zariņš. Kopā studējuši Rīgas Lietišķās mākslas koledžas un pēc tam Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļā. Tā nopietni dažāda rakstura tēlniecības projektos sadarbojas kopš 2004. gada. Interesanti, ka pirms Jelgavas viņu veidotās ledus skulptūras jau priecējušas ska-tītājus Vācijā, Somijā, Bulgārijā un Izraēlā. Abi tēlnieki veido darbus dažādos materiālos. Kāda pievilcība piemīt ledum?
– Ledus ir ekoloģiskais stikls, tīrs ūdens. Tam piemīt visas stiklam raksturīgās vizuālās un dažas tehnoloģiskās īpašības. Tās ir manipulācijas ar gaismu, caurspīdīgums, iekšējā vizuālā struktūra, kā arī spriegumi. Man, kam tīk radīt monumentālo tēlniecību, ledus šķiet brīnišķīgs veids, kā veidot skices reālajā izmērā. Trīsmetrīgu skulptūru no ledus var radīt pāris dienās. Bet, lai veiktu to pašu no granīta vai bronzas, būtu jāvelta vismaz pusgads. Strādājot ar ledu, izbaudu, ka esmu brīvs no tradicionālās (klasiskās) tēlniecības laika izpratnes. Un skulptūra ir pildīta ar gaismu, vizuāli mainīga.
- 9. starptautiskā Ledus skulptūru festivāla konkursam skices iesūtīja 52 mākslinieki no 16 valstīm,
- žūrija izraudzījās 20 māksliniekus no 10 valstīm,
- 10. un 11. februārī Jelgavā Hercoga Jēkaba laukumā no pulksten 10 līdz 22 apskatāmi šādi darbi:
- 20 ledus skulptūras, katra no viena ledus bluķa,
- 10 lielas ledus skulptūras, kas var sasniegt trīs metru augstumu,
- 5 sniega mākslas objekti (dimensijas 3 x 3 x 3 m) no sapresēta sniega kubiem;
- atbalsta Jelgavas pilsētas dome, pašvaldības aģentūra «Kultūra» un «Parex bankas» «American Express Blue» kredītkartes.