Pieķer divus vīriešus, kas reibumā nodarbojās ar nelikumīgām medībām no braucoša auto

Medību tornis, ilustratīva bilde

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Naktī uz 11.martu ap plkst.22.30 Sausnējas pagasta Sidrabiņos policija sadarbībā ar Valsts meža dienesta medību inspektoru aizturēja divus iereibušus vīriešus, kas nakts laikā nodarbojās ar nelikumīgām medībām, izmantojot nelikumīgas medību metodes, TVNET informēja Valsts policijas pārstāve Ilze Jurēvica

Pirms nedēļas Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbinieki saņēma anonīmu informāciju par to, ka Sausnējas pagastā nakts laikā notiek nelikumīgas medības. Pārbaudot šo informāciju, vakar ap plkst. 22.30 Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbinieki sadarbībā ar Valsts meža dienesta medību inspektoru

pieķēra divus iereibušus vīriešus, kas nodarbojās ar nelikumīgām medībām no braucošas automašīnas.

Kā medību ierocis tika izmantota pusautomātiskā karabīne, kas bija aprīkota ar medību lukturi. Izmantojot šādu komplektāciju, vīrieši brauca gar kādu lauku un periodiski to apspīdināja.

Pamanot, ka tikuši pieķerti, vīrieši centās atbrīvoties no pierādījumiem, ātrumā ņemot ārā lodes no ieroča, taču likumsargi to laikus pamanīja un, pietuvojoties vīriešiem, sajuta arī alkohola klātbūtni to izelpā. Veicot pārbaudi 1967.gadā dzimušajam automašīnas šoferim, likumsargi konstatēja 1,78 promiles, bet otram, 1959.gadā dzimušajam vīrietim – 0,7 promiles.

Valsts policijas darbinieki automašīnas šoferim noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, savukārt 1959.gadā dzimušajam vīrietim tika noformēts protokols par šaujamieroča pārvadāšanu un izmantošanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles. Valsts meža dienesta darbinieks šim vīrietim sastādīja arī protokolu par nelikumīgām medībām pēc LAPK 80.panta 4.daļas.

Valsts policija pateicas ikvienam, kas ziņo par nelikumīgām medībām, un aicina arī turpmāk to darīt, ja rodas aizdomas par personām, kas nodarbojas ar nelikumīgām medībām vai zveju, zvanot Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienībai uz tālruni 27895495 vai rakstot uz e-pastu nmzag@vp.gov.lv.

Uz augšu