T, 29.11.2023.

Naudu mežacūku izšaušanai varētu ziedot «Latvijas Valsts meži»

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AFP/LETA

Nepieciešamo finansējumu - vienu miljonu eiro - mežacūku skaita samazināšanai saistībā ar Āfrikas cūku mēra izplatību varētu ziedot AS «Latvijas Valsts meži», norādīts Zemkopības ministrijas informatīvajā ziņojumā, kurš iesniegts izskatīšanai valdībā.

Daļa naudas piešķirta no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem

Ziņojumā skaidrots, ka līdz šim no valsts budžeta programmas «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem» mēra profilaksei piešķirti 1 352 949 eiro, kas tiks iedalīti Finanšu ministrijai, Zemkopības ministrijai (ZM), kā arī Iekšlietu ministrijai, lai 2014.gadā nodrošinātu mēra profilaksi pārtikas un dzīvu dzīvnieku tirdzniecības vietās un robežkontroles punktos uz Latvijas ārējās robežas.

Savukārt papildus nepieciešamo finansējumu mežacūku medību procesa nodrošināšanai varētu ziedot «Latvijas Valsts meži».

Šis finansējums tiktu novirzīts medību tiesību lietotāju materiāli tehniskā nodrošinājuma pilnveidošanai un medību procesa nodrošināšanai. Šis ziedojums neietekmēs «Latvijas Valsts mežu» 2014.gada maksājumus valsts budžetā par valsts kapitāla daļu izmantošanu, teikts ziņojumā.

Kā biznesa portālam «Nozare.lv» apstiprināja «Latvijas Valsts mežu» pārstāvis Tomass Kotovičs, uzņēmums ir gatavs ziedot vienu miljonu eiro.

«Šis ir ārkārtīgi svarīgs gadījums, kad nepieciešams atbalstīt visu, kas varētu ierobežot slimības izplatību,»

teica Kotovičs.

Tāpat ziņojumā norādīts - uz minēto atbalstu var pretendēt medību tiesību lietotāji, kas nomedījuši vairāk nekā 70% no Valsts meža dienesta noteiktā pieļaujamā nomedīšanas limita, saņemot 35 eiro par katru nomedīto meža cūku virs minētajiem 70%.

Finansējuma izlietojumu administrēs Lauku atbalsta dienests, pamatojoties uz medību tiesību lietotāju pieteikumiem un Valsts meža dienesta sniegto informāciju par izpildīto meža cūku nomedīšanas apjomu.

Jau vēstīts, ka saistībā ar Āfrikas cūku mēra draudiem valsts un nevalstiskās organizācijas vienojušās par kopīgu sadarbību mežacūku skaita samazināšanā. Plānots šajā sezonā pēc iespējas nomedīt visu pieļaujamo nomedīšanai plānoto skaitu - 66 000 dzīvnieku. Mednieki Pārtikas un veterinārā dienesta teritoriālajās struktūrvienībās var saņemt informāciju par nepieciešamo paraugu skaitu, teritorijām, paraugu iesniegšanas un apmaksas kārtību.

Kā ziņots, PVD 24.janvārī saņēma informāciju, ka Lietuvas dienvidos, Alītas reģionā, divām nomedītām mežacūkām apstiprināta bīstamās infekcijas slimības vīrusa klātbūtne. Lietuvas atbildīgais dienests informēja, ka pēc slimības atklāšanas ir ieviesti slimības apkarošanas pasākumi, nosakot aizsardzības un uzraudzības zonas skartajā teritorijā.

Āfrikas cūku mēris ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus.

Āfrikas cūku mēris nav bīstams cilvēkiem. Šī kaite Latvijas teritorijā nekad nav reģistrēta.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu