«Backflow» informē par debijas albumu

FOTO: Publicitātes foto

Grupa «Backflow» informē, ka darbs pie grupas pirmā albuma «Love And Peace» ir gandrīz pabeigts. Patlaban vēl noris pēdējie darbi pie albuma, bet  jau tagad ir zināms, ka albuma nākšana klajā paredzēta 11. aprīlī.

Detaļas pagaidām netiek izpaustas, bet ir zināms, ka grupa plāno prezentācijas koncertu tajā pašā datumā klubā «Melnā piektdiena».

«Backflow» debijas albumā iekļautas septiņas kompozīcijas, kuru autori ir paši grupas dalībnieki. «Tekstuāli visas dziesmas ir par meklējumiem: sevis, savas identitātes, Dieva, galu galā mīlestības un miera meklējumiem. Mīlestība un miers vispār šķiet tādas fundamentālas vērtības, kas mūsu ārkārtīgi stresainajā un straujajā laikmetā ir atstātas novārtā. Vismaz mums tā likās, un tāpēc kā atgādinājumu pirmām kārtām jau pašiem sev izvēlējāmies šādu albuma nosaukumu. Savukārt muzikāli svarīgākais bija saglabāt «Backflow» dzīvā priekšnesuma enerģiju, to spēku, kas rodas, mums vienojoties kopīgā dziesmā. Stilistiski tas varētu būt Sietlas 90. gadu rokmūzikas maisījums ar mūsdienu aktuālākajām tendencēm, tikai ar savu koncepciju skanējuma ziņā. Noteikti gribējām saglabāt instrumentu dzīvo akustiku, kas rada tādu kā intīmu saikni ar klausītāju, radot viņam ļoti privātu atmosfēru. Un šajā privātajā noskaņā vēlējāmies klausītāju uzrunāt tieši, bez aplinkiem. Lai to visu panāktu, nolēmām neslēpties aiz aranžējumu mūriem, bet ļaut dziesmai elpot, ļaut, lai tā uzrunā savā dabiskumā un vienkāršībā. Tāpat centāmies arī saglabāt šķietami rupju un netīru skanējumu, jo tieši tas, mūsuprāt, piedeva dziesmām tādu savdabīgu šarmu un patiesuma sajūtu. Šķiet, ka viss iecerētais mums izdevās, un ar rezultātu esam ļoti apmierināti,» skaidro «Backflow».

Ieraksts tika sākts pagājušā gada novembrī un pabeigts šā gada februārī «Hodila Records» studijā Valmierā, sadarbojoties ar hardcore scēnā pazīstamo Lomiku. Savukārt māsterēšana tika veikta Dānijā «Black Tornado» studijā Jāņa Kalniņa (ex-«Fact») vadībā.

Grupa «Backflow» izveidojās pagājušā gada sākumā, kad «Mary Jane» dalībniekiem pievienojās bundzinieks no Brazīlijas Jayr Fernandes. Tā paša gada vasarā jau ar citu bundzinieku Ēriku, kas tobrīd bija atgriezies no Londonas un varēja aizstāt prom devušos Jayr, grupa uzvarēja «Coca-Cola Discovery» turnejā Latvijā un devās uz «Coca-Cola» festivālu Polijā, kur uzstājās ar tādiem pazīstamiem māksliniekiem kā Riana, «Faithless» un mūsu pašu «Prāta vētra».

Tāpat «Backflow» iekļauta šīs sezonas «Nokia Open Stage» topā, kurā iekļuvusi kā viena no daudzsološajām Latvijas grupām.

Uz augšu