/nginx/o/2018/07/16/9827271t1h6748.jpg)
Krievijas politiskā elite trešdien atzīmēja pirmo gadadienu kopš bijušā prezidenta Borisa Jeļcina nāves ar pieminekļa atklāšanu pie viņa kapa un ielas un universitātes nosaukšanu šī vēsturiskā un pretrunīgi vērtētā valstsvīra vārdā.
Stāvot pie viņa kapa Maskavā, prezidents Vladimirs Putins raksturoja Jeļcinu kā «vienu no spilgtākajām XX gadsimta figūrām», kura atspoguļoja «alkas pēc brīvības».
Goda sardzes un kara orķestra pavadījumā Naina Jeļcina, ģimenes locekļi un augstus amatus ieņemošie draugi atklāja pieminekli plīvojoša Krievijas sarkani zili baltā karoga veidā.
Līdz ar Putinu ceremonijā piedalījās viņa pēctecis Dmitrijs Medvedevs, premjerministrs Viktors Zubkovs, augstas Kremļa amatpersonas, aizsardzības ministrs Anatolijs Serdjukovs un Federālā drošības dienesta priekšnieks Nikolajs Patruševs. Bija klāt arī Krievijas Pareizticīgo baznīcas patriarhs Aleksijs II un pazīstamākie teātra pasaules pārstāvji.
Televīzija demonstrēja kadrus no Jeļcina dzimtās pilsētas Jekaterinburgas, kur strādnieki piestiprināja zīmi ar uzrakstu «Borisa Jeļcina iela». Viņam par godu viņa vārdā tika nosaukta arī Urālu Valsts tehniskā universitāte, teikts Kremļa paziņojumā.
Astoņos vētrainajos gados Jeļcins 1991.gadā palīdzēja sagraut Padomju Savienību un pārraudzīja sāpīgās un demokrātiskās reformas, kas ievilka Krieviju modernajā laikmetā, vienlaikus arī izraisot vairāk nekā desmit gadus ilgo karu, lai apspiestu neatkarības kustību Čečenijā.
Jeļcins atkāpās no amata pirms sava prezidentūras termiņa beigām 1999.gada 31.decembrī un nodeva varu bijušajam VDK virsniekam Putinam, kurš tolaik bija premjerministrs, bet vēlāk uzvarēja ārkārtas prezidenta vēlēšanās.
Putins atstās prezidenta amatu šā gada 7.maijā, ko pārņems viņa paša izraudzītais pēctecis Dmitrijs Medvedevs, kurš martā uzvarēja pretrunīgi vērtētajās prezidenta vēlēšanās.