Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis
Iesūti ziņu!

Mājas kabineta fen-šui

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: easy-feng-shui.info

Dažos pēdējos gados ir palielinājies cilvēku skaits, kuri strādā mājās. Turklāt lielākā daļa no viņiem nav radošo profesiju pārstāvji. Iemeslu tādai parādībai var būt ļoti daudz: biroja telpu nepietiekamība, datora izmantošana darbā vai vienkārši nevēlēšanās strādāt kolektīvā.
 
Tomēr tam, kurš izvēlējās par darba vietu vienu no sava dzīvokļa istabām mājā, noteikti vajag pārkārtot to kā kabinetu. Tā pamatmērķis ir nomainīt ērtos mājas apstākļus (kuri tikai izsit no nopietna darba ritma) uz stingru lietišķu iekštelpu.
 
Jūsu kabinetam jābūt ērtam un praktiskam, kā arī atspoguļot jūsu personības īpašības.

 
Vislabākajā gadījumā kabineta telpai jābūt kvadrātveida vai taisnstūrveida formai. No fen-šui redzes viedokļa asie istabas lauzumi burta «T» formā un izvirzītie stūri – tie ir tā saucamie Ša, kurus vajag izlabot. Tie traucē dzīvības spēku Ci brīvai plūsmai un var radīt telpā nelabvēlīgas zonas. Samazināt negatīvo iedarbību Ša var, novietojot pret tiem augus puķupodos vai to padziļinājumā (nišā) spoguļus vai kristālus.

Būtu labi, ja blakus darba galdam būtu logs, tomēr tieši saules stari var traucēt darbam. Lai samazinātu spožo dienas gaismu, mūsdienu mākslinieciskie noformētāji ir izveidojuši lielu daudzumu dažādu žalūziju un aizkaru. Tāpēc dienas gaišākajā laikā noēnojiet logus, tomēr atcerieties, ka tieši saules gaisma dod mums dzīves spēku Ci. Tāpēc izkliedētie vai netiešie saules stari ļoti vērtīgi organismam: tie piepilda to ar enerģiju un ceļ darba spējas. Der piebilst, ka mākslīgajiem gaismas ķermeņiem nav tādu īpašību. 
 
Atbilstoši fen-šui liela nozīme ir rakstāmgalda novietošanai. Sēdēt vajag ar seju pret durvīm. Sēdošais ar muguru pret durvīm jūtas nedroši, zemapziņā jūt iespēju saņemt «dūrienu mugurā». Šajā gadījumā galdam jāstāv pēc iespējas tālāk no ieejas, lai būtu laba iespēja pārredzamībai.

Vēl labāk, ja jūs varat redzēt ne tikai ieejas durvis, bet arī visu kabinetu. Ja telpas forma neļauj tās īpašniekam sēdēt tā, lai redzētu ieeju, atkal labākā izeja no radušās situācijas būs spogulis, kurš uzlabos pār redzamību. 

Kopš seniem laikiem tiek uzskatīts, ka galdam jābūt orientētam uz vienu no gaismas pusēm. Ja, sēžot aiz galda, jūs esat vērsti ar seju pret austrumiem, tas ir labs liecinājums tam, ka jūs būsiet aktīvs un izdomas bagāts. Sēžot ar seju pret ziemeļiem, jūs noskaņojaties uz panākumiem darīšanās. Sēžot ar seju pret dienvidiem, jūs jūtaties brīvi un jums ir nosliece uz risku. Tomēr, ja jums nav iespējams novietot galdu tieši tā, kā jums gribas, vajadzīgo rezultātu var panākt ar prasmīgu rīkošanos ar paša galda krāsu vai ar priekšmetiem uz tā. Piemēram, melna vai zila galda virsma dos to pašu rezultātu, ko dod galda orientācija uz ziemeļiem, jo šīs krāsas simbolizē tieši šo debespusi.

Ja jūs domājat mājas kabinetā pieņemt apmeklētājus un tā izmēri to atļauj, tajā noteikti jābūt izveidotai «viesu zonai». Tā var sastāvēt no stūra vai vienkārša dīvāna (ieteicams ar noapaļotiem stūriem) un nelielu apaļu vai ovālu galdiņu.

Gaismas harmoniju vajadzētu izvēlēties no tāda viedokļa, lai tas būtu svarīgāks jūsu viesiem. Iespējams, daudzi no viņiem jūsu kabinetā gribētu justies ērti un pārliecināti. Starp citu, tādā gaisotnē arī pārrunas risināsies ar pozitīvu iznākumu, jo sarunāt ar cilvēku, kurš ir mierīgs un pārliecināts, ir daudz vienkāršāk nekā ar nervozu un piesardzīgu. Tāpēc, lai radītu līdzīgas sajūtas, kabinetā nevajag novietot augstas asas puķes (gaisi zilas, zilganzaļas (tirkīza krāsas), smaragdzaļas). Izlīdzinošie toņi, tādi kā pelēkā un gamma pasteļa toņu, noteikti derēs vairāk, tomēr jūsu viesiem tie var izraisīt nenoteiktības un izskalotības sajūtu.

Par vislabākajiem krāsu risinājumiem uzskata izpildījumu siltos brūnos toņos ar sarkanās piejaukumu (līdera krāsa) vai dzeltenu (saules un panākumu krāsa). Pēc fen-šui brūnā krāsa – tā ir Zemes simbols, tādēļ tas izraisa ērtības, aizsargātības un drošības sajūtu.

 Īpaši vajadzētu apstāties pie zaļajiem toņiem. Siltais zaļais tonis (tā saucamais zāles) – tas ir dzīves sākuma simbols. Tā nes sevī pašu lielāko daudzumu dzīvības spēku Ci, nomierina un liek norimties. Tomēr vajadzētu atcerēties, ka jebkuriem tās toņiem, kuriem piejauc zilo krāsu, vairs nepiemīt šīs īpašības.

Pret zilo krāsu vajag izturēties ar lielu rūpību, jo tai ir ļoti spēcīgs „peldošs lādiņš” un atkarībā no cilvēka personīgajām īpašībām var uz viņu iedarboties gan pozitīvi, gan negatīvi.

Noteikti pārliecinieties par to, ka jūsu kabineta durvis aizsargātas no Ša indīgajām bultām, kuras vērstas uz tām no ārpuses. Visus priekšmetus, kuri norāda uz jūsu durvīm vai virzās uz tām pa taisnu līniju, vajag neitralizēt. Vislabāk pie durvīm piekārt nelielu spoguli, kurš atspoguļos Ša atpakaļ.

Komentāri
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu