C 13.05.2021.

Eiropas sieviešu basketbola čempionāta talismans - Banija

FOTO: AFI

No šodienas līdz pat 2009. gada Eiropas sieviešu basketbola čempionāta noslēgumam starptautiskajā lidostā «Rīga» būs aplūkojams čempionāta oficiālais talismans - zaķis Banija, šodien talismana prezentācijā informēja «Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm 2009» sporta direktors Valts Miltovičs.

Čempionāta talismans līdz pat pēdējam Eiropas čempionāta finālturnīra brīdim būs aplūkojams lidostas «Rīga» ielidošanas zālē, jo tieši lidosta uzņem visvairāk pilsētas viesu un sagaida mājās atbraucējus.

«Mums ir liels prieks, ka oficiālais talismans ir atradis mājvietu lidostā, jo kur gan vēl citur to varēs aplūkot tik daudz cilvēku, kā šeit,» uzsver VAS «Starptautiskā lidosta «Rīga»» preses sekretārs Mārtiņš Langrāts.

Miltovičs pastāstīja, ka pirms talismana izveidošanas iepriekš tika izsludināts talismana konkurss, kurā ikviens tika aicināts nosūtīt idejas par nākamā gada Eiropas čempionāta oficiālo talismanu. «Konkursam tika iesūtītas dažādas versijas, un vairākās no tām bija attēlots zaķis, kas nozīmē, ka zaķis daudziem asociējas ar basketbolu. Tā kā zaķis ir arī viens no Latvijā sastopamajiem dzīvniekiem un tas ir labi saprotams tēls citviet Eiropā, mēs nosliecāmies par labu idejai zaķi izveidot par oficiālo talismanu,» atklāj Miltovičs.

Lidosta «Rīga» nebūs vienīgā vieta, kur būs sastopams jaunais talismans, taču pagaidām informācija par citām vietām, kur atradīsies Banija, vēl netiek izpausta.

Miltovičs atgādināja, ka par 2009. gada Eiropas čempionāta patronesi kļuvusi bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, izdevniecības «Žurnāls Santa» galvenā redaktore Santa Anča un dziedātāja Elīna Fūrmane jeb Ella.

Kā norādīja Ella, satikšanās ar Latvijas izlases meitenēm viņai notikusi laikā, kad bija sākts veidot videoklipu dziesmai «Shine Like a Superstar». Pēc viņas teiktā, arī turpmāk notiks sadarbība ar pašmāju basketbolistēm, kuras laikā, iespējams, taps vēl kāds kopīgs videoklips.

Jau rīt, 15. oktobrī, pulksten 16.00 «Sapņu fabrikā» notiks Eiropas čempionāta izloze, bet pats finālturnīrs risināsies trīs Latvijas pilsētās - Rīgā, Liepājā un Valmierā - no 2009. gada 7. līdz 20. jūnijam.