Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Cilvēki taupa, nepērkot savam auto ziemas riepas

FOTO: AFI/EPA

Ekonomiskā krīze un cerības, ka arī šogad ziema būs bez sniega, liek daudziem autobraucējiem no prioritāšu saraksta svītrot ziemas riepas. Riepu tirgotāji atzīs, ka riepas pērk ievērojami mazāk, ziņo laikraksts «Neatkarīgā».

Visticamāk, ziemas riepas nepirkšu vai arī nopirkšu pavisam lētas, lietotas, saka vairāki «Neatkarīgās» aptaujātie šoferi.

Auto riepu veikalā «Dalans» ziemas riepu tirdzniecība salīdzinājumā ar pagājušā gada oktobri sarukusi aptuveni uz pusi. «Eiforija ir beigusies, cilvēki cenšas ietaupīt, nobraukt līdz galam vecās riepas vai pirkt pašas lētākās. Citi, iespējams, vispār nolēmuši riepas nemainīt un, ja būs lieli sniegi, uz darbu braukt ar sabiedrisko transportu,» norāda veikala «Dalans» pārdevējs Ainārs Gulbis.

Riepu pircēju apsīkumu, iespējams, var skaidrot arī ar silto rudeni, tomēr speciālisti lēš, ka tirdzniecības apjoms noteikti kritīsies.

Uzņēmumā «Laneks», kas arī nodarbojas ar riepu tirdzniecību, šoruden, salīdzinot par pagājušo gadu, ziemas riepu tirdzniecības apjoms samazinājies par 60%. «Laneks» izpilddirektors Andrejs Ņivins atzīst, ka esošie klienti cenšas izvēlēties pēc iespējas lētākas riepas. Turklāt tirdzniecības kritums radījis problēmas uzņēmumam un licis domāt par štatu samazināšanu.

Tomēr policija negatavojas dot atlaides šoferiem, kuri trūkuma dēļ pēc 1. decembra brauks ar vasaras riepām. «Ne jau mums tās riepas vajag — ziemas riepas ir domātas pašu autobraucēju drošībai. Ekonomiskā krīze nevar būt attaisnojums likuma neievērošanai,» «Neatkarīgajai» sacīja Valsts policijas Preses nodaļas priekšniece Sintija Virse.

Policija iesaka šoferiem, kuriem nav naudas ziemas riepām, ziemā braukt ar sabiedrisko transportu.