Latvijas forumā ar ļoti skarbu runu uzstājas Jānis Domburs

Jānis Domburs

FOTO: AFI

Pārmaiņu kustības «Latvijas forums» diskusijās ar spilgtu, bet arī skarbu runu uzstājās žurnālists Jānis Domburs. Viņš norādīja, ka forums varētu būt kārtējā «tvaika nolaišana», kamēr tiešām ietekmīgi cilvēki «par to ņirdz».

Žurnālists sacīja, ka par pasākuma atbalstītājiem – Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidentu Vitāliju Gavrilovu un Valsts prezidentu Valdi Zatleru – ietekmīgāki cilvēki labākajā gadījumā par Latvijas forumu nedomā vispār. «Otrajā variantā viņi par to ņirdz,» teica Domburs. Trešajā variantā viņi, iespējams, prāto, lai forums neapdraudētu kādu politekonomisko shēmu, vai varbūt kā izmantot pārmaiņu kustību savā labā, pieļāva žurnālists.

Domburs norādīja, ka problēmas Latvijā sākušās ar fenomenu, ko Pasaules Banka pirms 10 gadiem raksturojusi kā «valsts nozagšanu». Kā valsts nozagšanas sekas Domburs minēja «pseidopolitiķu partijas, pasīvu sabiedrību un dubultmorāli visās jomās».

Žurnālists arī veltīja skarbus vārdus Zatleram un Gavrilovam: «Būsim godīgi, Gavrilova kungs, jūs nepārstāvat uzņēmējus, kas ir maksājuši nodokļus visus šos gadus. Pārstāvat gan tādus, kas ir maksājuši, gan tādus, kas nav maksājuši. (..) Būsim godīgi, Zatlera kungs, jūs neesat cilvēks, kas ir veicinājis uzticēšanos pēc visas epopejas ar zoodārzu un nodokļu maksāšanu.»

Domburs arī uzsvēra: «Ja jūs sakāt, ka mēs 20 gadus esam cēluši valsti, tad es absolūti nevaru piekrist, ka tie, kas ir «ofšorizējuši» Latviju vai darījuši daudzas citas lietas, kuras tā īsti krimināli nevar noķert, ar labu sirdsapziņu būtu cēluši Latviju.»

Dombrurs pauda neticību par to, ka Latvijas forums varēs izmainīt situāciju valstī. «Ir pilnīga utopija, ka šeit sanākušie 300 cilvēki spēs izdarīt tādu spiedienu, lai kaut kas mainītos.» «Mēs ļoti lieliem soļiem ejam uz to, ka Latvijas forums būs vēl viena tvaika nolaišana. Beigsies recesija un tie, kurus mēs šobrīd šeit lamājam, stāstīs, ka viņi ir izveduši Latviju no recesijas ārā. Skaidrs, ka mēs nenomirsim badā, bet mēs kārtējo reizi būsim ļoti daudz pazaudējuši, tāpat kā zaudējām 20 gadus,» teica žurnālists.

Pats žurnālists piedāvāja radikālu ideju: «Vienā pusē sēž specdienesti un tiesībsargājošās iestādes, otrā pusē ir tie, kas ir patiesi ietekmīgākie cilvēki valstī. Un tiek piedāvāta izvēle – vai viņi maina spēles notikumus un maina savu attieksmi. Tur tālāk ir dažādi varianti – vai nu viņiem ir iespēja aizbraukt, vai pavadīt savu atlikušo laiku vietās, kur saule iespīd no vēl mazākām rūtīm nekā šeit.»

Foruma dalībnieki Dombura uzstāšanos sveica ar aplausiem.

Uz augšu