Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Suns saplēš 25 grūsnas aitas

Pārgaujas novada Raiskuma pagastā suns saplēsis 25 grūsnas aitu mātes, informēja veterinārārste, Latvijas Aitu audzētāju asociācijas pārstāve Aija Šneidere.

"Nelaime notika zemnieku saimniecībā "Grīvas". Aitas atradās angāra tipa novietnē, un esam pārliecināti, ka tajā pār nelielo barjeru iekļuvis brīvā vaļā klaiņojošais kaimiņu suns, kurš regulāri pastaigājas brīvsolī. Diemžēl nesakārtotās likumdošanas dēļ policija atsakās izbraukt uz notikuma vietu, apskatīt konkrēto suni, vākt pierādījumus un ierosināt kriminālprocesu," norādīja Šneidere.

Viņasprāt, sabiedrībai vajadzētu vairāk pievērst uzmanību klaiņojošo suņu nodarītajiem postījumiem lauksaimniecības dzīvniekiem.

"Diemžēl sabiedrībā vairāk dzirdami viedokļi par "sliktajiem" medniekiem, kas nošauj kādam piederošus nepieskatītus un agresīvus mājas suņus. Tikmēr nav pieminēti postījumi, ko suņi izdara dažkārt "sporta pēc", pieņemot mājdzīvnieka uzvedību par rotaļu. Latvijas aitkopība ir eksportspējīga nozare, bet nesakārtotās likumdošanas dēļ aitkopēji arvien mazāk grib atgriezties pie šīs nodarbes, īpaši pēc tik sāpīgiem notikumiem," rezumēja veterinārārste.